Příbram chce zakázat pití alkoholu na veřejnosti

Příbram se chce přidat k městům, v nichž platí zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Návrh alkoholové vyhlášky je nyní na právním oddělení radnice a brzy by se jím měli zabývat městští radní. Zastupitelé by vyhlášku mohli schvalovat v březnu nebo dubnu, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO).

zakaz-piti

Ve vyhlášce bude přesně popsáno území, na němž bude zákaz platit. Podle starosty by se měl vztahovat asi na deset míst ve městě. Radní chtějí zakázat pití alkoholu zejména v okolí takzvaných křížových domů. Lidé si tam často stěžují na bezdomovce, kteří na veřejných prostranstvích konzumují alkoholické nápoje.

Podle Vařeky jsou právě stížnosti lidí z lokality křížových domů hlavním důvodem, proč vedení města zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti prosazuje.

Podobnou vyhlášku mají ve středních Čechách například v Mladé Boleslavi, Benešově, Kladně či Berouně. Důvodem zákazu bylo podle zástupců radnic mnoho opilců v ulicích. Často prý šlo o nepřizpůsobivé lidi, kteří ani neměli v daném městě trvalé bydliště. Někteří lidé si nicméně našli způsoby, jak nařízení obejít, a pití skrývají v sáčcích či taškách.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*