Příbram dnes zajíždí k utkání do Hradce, potvrdí definitivně záchranu v lize?

Aktuálně jsou při prvním pohledu na aktuální tabulku dva sestupující jasní. Hradec Králové se však se svým osudem nemíní smířit a ve zbytku sezóny se chce porvat o záchranu. Klíčový duel čeká Votroky v dnes doma proti Příbrami.
Příbram hraje dnes v Hradci

Příbram hraje dnes v Hradci

Hradec Králové po tragickém vstupu do sezóny změnil svoji herní tvář a pod trenérem Pilným předvádí úplně jinou podívanou. Na jaře to přineslo ovoce v podobě dvou vítězství v řadě, ovšem následné tři porážky nováčka dál sráží na spodek tabulky. Z posledních tří duelů má Hradec skóre 0:9. I tak však na rozdíl o Českých Budějovic dává tým svým fanouškům jakousi naději na záchranu. Na nesestupovou příčku však borci z pod Bílé věže ztrácejí již pět bodů a ve zbývajících sedmi kolech tak mají co dělat.

„Teď ty zápasy budou všechny stejné. Máme sedm kol do konce a musíme bodovat, bez toho se nezachráníme. Chceme být aktivní, ale nemůžeme jít do zápasu a spáchat nějakou sebevraždu, že všechny síly vrhneme do útoku a oni nás vytrestají,“ uvedl trenér Pilný.

Příbram se pod vedením Pavla Tobiáše nachází v klidném středu tabulky a po povedeném konci podzimu i jarním vstupu se nemusí obávat nejhoršího. K jistotě záchrany však stále ještě potřebují nějaký ten bod uhrát a právě v Hradci by se měla naskytnout ideální příležitost. Z posledních pěti vzájemných zápasů totiž Příbram neinkasovala ani jednou a dvakrát dokázala zvítězit. Naposledy na podzim po domácím výsledku 1:0.

„Pro Hradec to bude klíčový zápas v boji o Synot ligu. To hovoří samo za sebe a je jasné, co nás tam čeká. Budou bojovat o setrvání v Synot lize a ze zkušenosti vím, jak jsou tyto zápasy náročné. Budou skvěle připraveni a odhodláni bojovat, my připravujeme hráče na tuto situaci, pokud se s nimi mentálně nesrovnáme a budeme v pocitu, že nám zase o tolik nejde, tak budeme bez šance,“ uvedl Tobiáš.

Předpokládaná sestava FC Hradec Králové:

Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko, Plašil – Štípek, Čermák, Černý, Trubač, Malinský – Dvořák.

Předpokládaná sestava 1. FK Příbram:

Kelemen – Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů – Suchan, Hnaníček – Pilík, Fillo, Zeman – Bednář.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*