Příbram porazila Kralupy 8:4, opět výborně zachytal Vávra

DSC01809V sobotu 3. ledna byla bezmála čtyřmisty diváky zaplněná zimní příbramská aréna svědky dalšího tříbodového zisku domácích do tabulky Krajské Hokejové Ligy. Tentokrát jej vybojovala nad soupeřem z jejího chvostu a prážku si z Příbrami odvezli hráči Hokejového Klubu Kralupy nad Vltavou. Ti byli posíleni několika juniorskými reprezentanty Kladna. To je posílilo v boji o body velkou měrou, přestože jej nakonec prohráli.

Hosté se ujali už ve třetí minutě zápasu první brankou tohoto utkání a Příbramákům trvalo sedmnáct minut než vzdorovitému soupeři vstřelili vyrovnávací gól. Pak už to do sítě Kralupského brankáře začalo padat, že to vypadalo na debakl. V bráně se nechal vystřídat, ale brankostroj Příbrami to nezastavilo. Pět branek během druhé třetiny byl pro oko diváka nádherný zážitek. Ukolébáni vysokým brankovým rozdílem se domácí uchylovali k parádičkám ala Jágr a chtěli puk dovézt až do prázdné brány. Říká se nedáš dostaneš a tak se hostům podařilo v závěru zápasu při hře čtyři na čtyři  dvěma góly zkorigovat pro ně nepříznivý stav na konečný výsledek 8:4 pro naše hráče.

Velkou měrou na tom, že do příbramské svatyně nepadlo více branek po soupeřových akcích, přispěl opět náš brankář  Kim Vávra. Branky za domácí tým dávali v první třetině Tylich z přihrávky Pejsara a Hraly a  Kadič z přihrávky Máchy. Ve druhé třetině rozjel příbramský gólový uragán Flieger po samostatné akci, v přesilovce Peterka z přihrávky Šlemendy, Hrala z přihrávky Pejsara a Peterky, Svoboda z přihrávky Máchy a Pejsar z přihrávky Fliegera a Hraly. Ve třetí třetině  kontroval naším jediný gólem Svoboda po přihrávce Šlemendy. Diváci, kteří se přišli podívat na toto utkání viděli vítězství našich barev.

Stejný zážitek lze očekávat v sobotu 17. ledna od 17 hodin v domácím zápase proti soupeři ze Slaného, na který Vás opět srdečně společně s vedením a všemi hráči HC Příbram zveme. Vždyť v první části soutěže jsme Lvy ze Slaného zkrotili na jejich hřišti v poměru 5:1 z našeho pohledu.

Zdroj: Jaroslav Buchar, foto: Jaroslav Buchar