Příbram prohrála na Spartě, zkušenosti sbírali naděje příbramského fotbalu

Fotbal (2)Ačkoli fotbalisté Příbrami prohráli na Spartě 1:4, může je těšit to, že cenné zkušenosti nasbíraly jejich velké „náctileté“ naděje Jan Suchan a Aleš Matějů. Oba prožili ligový debut v základní sestavě a hned na Letné, kde navíc svými výkony nezklamali. „Podali dobré výkony. Mají to v hlavě srovnané, dřou na tréninku a mají dobře našlápnuto. Jen potřebují sbírat zkušenosti. A v tolika letech nastoupit na Spartě je pro ně super, to je obrovská zkušenost, kterou v budoucnu zúročí,“ věří jejich spoluhráč Martin Fillo.

Především pro devatenáctiletého záložníka Suchana byl zápas velkým zážitkem, jelikož odmala fandí právě Spartě. „Sparta je můj nejoblíbenější tým, s tátou jsem jezdíval často na Letnou, na podzim jsem tu byl na derby. Měl jsem proto obrovskou motivaci, protože není nic většího než zápas se Spartou,“ prohlásil odchovanec Příbrami. „Budu dřít a jednou si tu třeba zahraju v dresu Sparty,“ dodal zasněně.

Tobiáš: Mladíci ukázali svou pracovitost

Podle příbramského kouče Pavla Tobiáše to není nesplnitelný sen. „Teď se to učí, dnes ukázal hlavně pracovitost, ale fotbalové schopnosti má daleko větší a má obrovské předpoklady pro to, aby jednou hrál za Spartu,“ míní Tobiáš, který do velkého fotbalu přivedl v Českých Budějovicích současného kapitána Sparty Davida Lafatu. „A Honza Suchan má našlápnuto podobně, jako měl tehdy David. Je to pro mě velký talent českého fotbalu,“ dodal.

Pavel Tobiáš

Velkou premiéru prožil také Matějů, který na levé straně obrany musel bránit reprezentanty Bořka Dočkala a Pavla Kadeřábka. Přitom dosud nastupoval hlavně za mládežnické výběry. „Byl to velký skok. Před zápasem jsem byl dost nervózní, ale jak začal zápas a soustředil jsem se na hru, tak to ze mě spadlo. Až mě to překvapilo,“ popisoval Matějů. „Hrát proti reprezentantům byla velká zkušenost. Zda jsem obstál, musí posoudit někdo jiný, ale snad jsme to s Pepou Divíškem nalevo nějak zvládli, když těch centrů z naší strany nebylo tolik,“ dodal.

Při utkání ukázal, že se slavných protihráčů nebojí: několikrát Dočkala důrazně dohrál a vyměnil si s ním i několik peprných slov. „Neříkali jsme si nic hezkého, ale to k fotbalu patří. Rozhodně k němu ale mám respekt, na hřišti ale nesmí být moc velký,“ prohlásil příbramský bek, který za sebou má i zkušenost na krátkém hostování v PSV Eindhoven.

Suchan: Nepohlídali jsme si vstup do druhé půle

suchan_jOba se shodli, že vysoká prohra na Spartě byla zbytečná. „Vedli jsme, ale nechali jsme si brzy srovnat. A pak jsme si nepohlídali vstup do druhé půle, i když jsme se na to upozorňovali,“ mrzelo Suchana. „Říkáme si, že hlavně nesmíme brzy inkasovat a pak dostaneme tak blbý gól. Kdyby to bylo z nějaké vypracované velké šance, ale tohle,“ litoval Matějů prvního gólu Václava Kadlece.
„Je to škoda, ale tohle byl zápas, který nám mohl pomoct jen psychicky. Sparta je výsledkově někde úplně jinde, jede na titul. Nás ty důležité zápasy s týmy kolem nás teprve čekají. Tam se musíme předvést,“ dodal Suchan.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*