Příbram prohrála s Benátkami 1:3 a klesla mimo příčky zaručující play off

Příbram - BenátkyVolejbalisté Příbrami včera nezvládli důležité utkání v boji o play off a podlehli Benátkám 1:3.

Euro Sitex Příbram – VK Karbo Benátky nad Jizerou 1:3 (-20,16,-19-23)

Rozhodčí: Krtička, Dmejchal

Počet diváků: 582

Euro Sitex Příbram: Owens, Josefacki, Moník, Pajma, Ulč, Čížek, libero: Juračka. Střídali: Böhm, Kuchař.

VK Karbo Benátky n/J: Starý, Škach, Nesvačil F., Dittrich, Motys, Němeček, libero: Steffan. Střídali: Nesvačil M., Ticháček M., Schweiner, Kohlmann.

Do utkání vstoupily oba týmy od začátku velmi vyrovnaně, ovšem po chvilce domácí Příbram předvedla několik nevynucených chyb na útoku, nedařilo se jim složit balony ani z hlavního kůlu ani ze středu. Domácí se pokusili lehce obměnit tým, na palubovku v půlce setu nastoupil domácí kapitán Martin Böhm, který pozvednul útočnou sílu domácích, ovšem Benátky už měly vytvořený solidní náskok pěti bodů, který udržovaly až do konce setu především precizním příjmem a následným bezchybným útokem.

Od začátku druhého setu už ale domácí hráči byli více rozehraní, nedělali tolik chyb a hráli to, co předváděli v několika předchozích zápasech. Vytvořili si pohodlný náskok a nedali hostujícímu celku žádnou šanci. Druhý set skončil poměrem 25:16 pro domácí, kterým se tedy povedlo srovnat na 1:1.

Hostující trenér si ale připravil pro své hráče řadu pokynů a do začátku třetího setu nastoupili hosté opět jako na začátku zápasu a skládali zodpovědně každý útok. Hostům se dařilo na servisu, snažili se tlačit a Příbram proto začala mít problémy s příjmem, z čehož pramenilo méně útočných příležitostí. Několik míčů zadarmo na druhou stranu soupeř nemilosrdně trestal. Stejně jako v prvním setu získali hosté dostatečný náskok a zvýšili vedení v zápase na 2:1.

Čtvrtý set nicméně začal znovu lépe pro domácí Příbram, která využila několika chyb hostů a rychle získala tříbodový náskok. Benátky se ovšem nenechaly rozhodit, rychle se dotáhly zpět a čtvrtý set začal být mimořádně vyrovnaný, dosud nejvíce za celý zápas. Obě družstva se přetahovala o každý míč a stav byl stále velmi těsný, až za stavu 20:20 se hostům podařilo odskočit, neboť právě střídající Dan Kohlmann se blýsknul na servisu esem. Příbram ale odztrátovala a poté předvedla v podstatě to samé a stav byl znovu vyrovnaný. V koncovce ale měli o něco více štěstí hosté a nakonec dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

Kapitán Martin Böhm (Příbram):„Z naší strany to dnes nebyl dobrý výkon, začali jsme špatně a vlažně. Potom ty další dva sety byly docela vyrovnané, ale ve 4. setu, který byl zlomový, jsme udělali několik chyb na servisu, na příjmu, zkrátka ve všech herních činnostech nám oproti soupeři něco chybělo, proto soupeř vyhrál.“

Trenér René Dvořák (Příbram):„Dnes jsme prohráli hlavně kvůli špatné obraně, ačkoli jsme se na to důkladně připravovali a upozorňovali, tak jsme vůbec nebyli schopní ubránit soupeřova diagonálního hráče, a to si myslím, že hlavně rozhodlo o naší prohře.“

Kapitán Jaroslav Škach (Benátky): Jsme rádi za tři body, byl to hodně těžký zápas a my jsme udrželi svojí pozici v tabulce. Myslím si, že jsme byli dnes lepší než domácí a díky tomu jsme vyhráli.“

Trenér Miroslav Malán (Benátky):„Myslím si, že to byl docela vyrovnaný zápas, v důležitých chvílích jsme dokázali být lepší na příjmu a na útoku.“

Příbram se tak dostala mimo elitní osmičku, zaručující postup do play off.

Zdroj: red, cvf.cz, foto: red