Příbram rozjela projekt Fotbal spojuje, který pomáhá začínajícím a méně zkušeným trenérům

Úterní odpoledne patřilo v příbramském areálu začínajícím trenérům. Konal se zde totiž zcela nový projekt Fotbal spojuje, který napomáhá začínajícím a méně zkušeným „koučům“ ve svém sebevzdělávání.  V úterý proběhla první část tohoto projektu. Zájemci z příbramského regionu získali mnoho drahocenných zkušeností, nových informací i řadu poznatků.

Fotbal spojuje

První část se odehrála na hřišti. Fotbalové trenéry si vzal „do parády“ hlavní kouč příbramského A mužstva Pavel Tobiáš, kterému pomáhali také jeho asistenti – Daniel Huňa a Kamil Tobiáš. Nadšení z výuky a tréninku bylo zcela patrné. „Je to skvělý projekt. Nejen, že tím můžeme pomoci fotbalu v regionu, ale všechny nás to baví. Je to pro nás odreagování,“ uvedl Pavel Tobiáš.

Po skončení praktické části na hřišti následovala část teoretická. Ta se odehrávala v tiskovém centru. Tuto část zařídil příbramský odchovanec a reprezentant František Rajtoral. „Pozvání Petra Větrovského jsem velmi rád přijal a vůbec toho teď nelituji. Projekt se mi velmi líbí a dávám za něj palec nahoru,“ dodal.

Rajtoral

Poté také následovala přednáška šéftrenéra sportovních tříd Antonína Baráka a mládežnického trenéra Brunclíka. „Je hrozně dobře, že takové projekty jsou. Jsme díky tomu s trenéry v kontaktu a můžeme se lépe vzájemně poznávat. Věřím, že tento projekt pomůže“, řekl Barák.

Další částí byla přednáška z oblasti sportovní psychologie, kterou si vzal na starost samotný ředitel příbramské akademie Mgr. Josef Dobeš. Během ní se trenéři mohli dozvědět mnoho užitečných informací, jako např. jak udržet v klubu nadšení i na těch nejnižších úrovních.  „Je to jeden z našich projektů, kterými se zabýváme. Sport je velmi důležitý a to na jakékoliv úrovni. Základem je radost z něj, sdělil bývalý ministr Dobeš, který nezapomněl ani na téma vzájemné slušnosti, úcty a respektu. Josef Dobeš také trenéry informoval o zahraničních stážích v Norimberku a Eindhovenu.

certifikát

Závěrečnou část si vzal na starost autor tohoto projektu – generální ředitel 1.FK Příbram Petr Větrovský. „Sám jsem začínal v okresním přeboru v FC Višňová. Nikdy jsem ligu nehrál. Myslím si, že tento projekt může náš region stmelit fotbalově a po tomto prvním díle jsem o tom dokonce přesvědčen. Ti lidé, kteří se dnes projektu zúčastnili, mají můj obdiv, protože se fotbalu ve svých malých klubech věnují po práci na úkor svého volna, rodiny a díky jejich nadšení pro fotbal může být fotbal národním sportem. Nebýt jich, nebyl by třeba ani Franta Rajtoral, který začínal v Kovohutích Příbram. Dalších příkladem může být Jiří Mareš, který udělal první krůčky ve Rpetech, uzavřel po předání certifikátu absolventům projektu Větrovský, v jehož rámci se trenéři mohli setkat i s Martinem Abrhamem, který v Příbrami působí v roli skauta.

Větrovský P.

Zdroj: red, foto: red

 

Odpovědět

*