Příbram vydává stříbrné pamětní medaile, v případě zájmu budou i zlaté

medaile_PříbramJak je již známo, Město Příbram vydává u příležitosti významného výročí 800 let od první písemné zmínky o své existenci památeční stříbrné medaile. Pokud bude zájem, město uvažuje i o vydání zlaté.

Stříbrné medaile o průměru 40 mm jsou raženy v omezeném počtu 350 kusů. Jejich prodejní cena je stanovena na 1780 Kč za kus. Vzhledem k pozdější numismatické hodnotě medailí se očekává, že budou brzy po vydání na trh rozprodány.

V souvislosti s emisí stříbrných medailí se objevila také úvaha o vydání zlatých. „Rada města zatím neuvažuje o nákupu zlatých medailí, protože si není jistá, jestli by se medaile prodaly,“ uvedl příbramský starosta Jindřich Vařeka a dodal: „Pokud by se ovšem našlo více než deset občanů, kteří by o zlaté medaile měli zájem, dávalo by smysl ji objednat.“

Případní zájemci nejen o stříbrné medaile, ale i o ty zlaté se mohou hlásit v Infocentru Městského úřadu Příbram – na Zámečku, kde je vytvořen na prodej medailí pořadník, do kterého se zájemci mohou přihlásit osobně nebo emailem: info@pribram-city.cz . O zahájení prodeje budeme veřejnost včas informovat. Pro zajímavost: evidujeme již 150 rezervací na stříbrné medaile.

Na lícové straně medaile je vyobrazen kostel sv. Jakuba na náměstí TGM, znak města a číslice 800 s letopočty 1216-2016 vyjadřujícími významné výročí. Na rubu je vyobrazena listina s první zmínkou o Příbrami s letopočtem 1216.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*