Příbramský ½ maraton rozběhal celou Příbram

půlmaratonO víkendu patřila Příbram běžeckému sportu. Na vlastní kůži to museli poznat i lidé, kteří neběhají. Ulicemi totiž proudily stovky běžců, kteří se účastnily Příbramského ½ maratonu.

Přípravy historicky prvního závodu podobného typu odstartovaly ve městě již den před závodem. Na místa, která byla uzavřena, se rozmístily zábrany. Vše pokračovalo v sobotu ráno, kdy se začalo stavět zázemí na náměstí TGM a také Hořejší Oboře. Jako první slyšely povel ke startu děti. Ty měly start i cíl na trati právě na Hořejší Oboře. „Při všech závodech Brdského běžeckého poháru myslíme na děti, které se mohou hlásit do několika kategorií. Je potřeba je vést ke sportu a je jen na nich a rodičích, jestli je právě běh tím pravým pro ně,“ řekl za organizátory Radek Eliáš.

Po skončení dětských závodů se dění přesunulo na náměstí TGM, kde došlo k dekorování nejrychlejších běžců v nejmladších kategoriích. Nutno podotknout, že atmosféra při předávání medailí byla opravdu fantastická. Pódium, stupně vítězů, hymna vítězům, zástupci města a hlasitý potlesk.

Okolo 15. hodiny se pak na náměstí začali scházet lidé v běžeckých botách, kteří se shromažďovali v prezentačním stanu, kde dostali startovní čísla. Zázemí, prezence, komentátor, občerstvení a počasí fungovalo až na drobné vyjjímky bez problémů. Jako první vyrazili na trať účastníci Fittnes běhu. Ve startovní listině a se symbolickým číslem 1 se na trať pustil také starosta města Jindřich Vařeka, který byl následován místostarostkou Alenou Ženíškovou.

Poté přišel na řadu „zlatý hřeb dne“ hlavní závod a závod štafet. Do těchto 2 závodů se registrovalo úctihodných 247 závodníků a 48 štafet. „Příprava akce byla opravdu náročná a je potřeba vyzdvihnout všechny, kteří se i minimální měrou podíleli na přípravách,“ dodali jednoslovně organizátoři Petr Švarc, Radek Eliáš a Aleš Barášek z TRI Klubu Příbram.

Okolí náměstí TGM lemoval velký hrozen fanoušků, kteří byli rozeseti po celé trati a povzbuzovali běžce. Počasí by se dalo nazvat ideálním a i přes namáhavou trať bylo vidět, že běžci si závod užívají. Závod byl unikátní také v tom, že bylo uzavřeno několik hlavních „tepen“ města. „Jsme rádi, že obyvatelé Příbrami reagovali na zákazy vjezdu s pochopením,“ připomněl a pochválil Petr Švarc.

Za velmi pozitivní se dá považovat velká účast závodníků z Příbrami. Všichni z organizačního týmu věří, že tímto závodem vznikla nová tradice, která potrvá minimálně dalších 800 let. Příbramský ½ maraton dokázal rozběhat Příbram.

Závěrem a těmito řádky děkují organizátoři celému týmu, který se podílel na přípravách, dobrovolníkům, partnerům, městu Příbram, Policii ČR, Městské policii Příbram, hasičům – Březové Hory, Technickým službám Příbram (za úklid po čtvrteční průtrži mračen), firmě, která se postarala o řešení uzavírek a značení trati, fanouškům a běžcům. Díky a brzy na trati naviděnou.

Výsledky najdete zde.

Výsledky

Ženy

  1. Ivona Rejsková 1.32:06
  2. Michaela Dimitriadu 1.32:48
  3. Kateřina Hradecká 1.35:00

 

Muži

  1. Jan Hostička 1.16:55
  2. Petr Švarc 1.20:10
  3. Jaroslav Dražan 1.21:20

 

Týmy

  1. Triklub Příbram 1.16:43
  2. TJ Tatran Sedlčany 1.23:27
  3. Srdco-běžci 1.31:46

 

Kompletní výsledky na: www.pribramskypulmaraton.cz

Zdroj: red.

Odpovědět

*