Příbramský dorost vyhrál titul a zahraje si Juniorskou Ligu mistrů

Fotbal (2)Příbramští dorostenci mají v lize již nedostižitelný náskok a stali se tak prvním příbramským týmem, který vyhrál dorosteneckou ligu.

Na konci října se po vítězství nad Karvinou dostali příbramští fotbalisté do vedení ligy a od té doby na čele tabulky zůstali a také již zůstanou. Druhá Sparta aktuálně ztrácí na vedoucí tým čtrnáct bodů a do konce ligy zbývají již jen čtyři kola.

„Je to velký úspěch pro klub, protože se jedná o historicky první titul. Těžko se nám poštěstí v příštích letech něco podobného zopakovat. Díky výhře v lize budeme hrát Juniorskou Ligu mistrů, což je velký bonus,“ uvedl po zisku titulu mistra ligy trenér U19 Petr Janota, který převzal mužstvo v devátém kole poté, co Pavel Tobiáš a Daniel Huňa odešli k A-týmu.

UEFA připravila od příští sezony novinku, kterou je, že vítězové dorosteneckých lig budou mít možnost hrát kvalifikaci Juniorské Ligy mistrů. 1.FK Příbram se tak již těší na los, s kým se utká v září v boji o Playoff soutěže. V Energon Aréně se tak bude možná hrát nejen kvalifikace Evropské ligy, pokud se tam A mužstvo ze Synot ligy probojuje, ale určitě se zde bude hrát Juniorská Liga mistrů, kterou v letošní sezoně ovládli fotbalisté Chelsea FC.

Příbramští fotbalisté, vzhledem k dvěma odloženým zápasům, budou hrát ještě šest zápasů. Předávání poháru a medailí proběhne po posledním domácím zápase s Opavou.

Zdroj: 1.FK Příbram

Odpovědět

*