Příbramský MMA zápasník Janka bude bojovat ve Švýcarsku

Příbramského bojovníka Jana Janku čeká první zápas v zahraničí. Zahraniční premiéra tohoto talentovaného bijce, jenž poslední zápasy slavil vítězství, se uskuteční 24. června ve švýcarském Zurichu na galavečeru Time 2 Shine.

„Zápas pro mě hodně znamená. Poprvé se se sportem, který dělám, podívám za hranice. Než se vrhnu na soupeře, musím však porazit svou váhu,“ uvedl Janka, jenž bude bojovat o váhovou kategorii níž, než je zvyklý, a to ve váze do 70kg. Soupeřem v oktagonu mu bude Gregor Weibel. Jedenatřicetiletý domácí švýcarský borec má za sebou v MMA již 15 zápasů. Jedenáctkrát odešel jako vítěz a jen ve čtyřech případech okusil hořkost porážky. Navíc je držitelem hnědého pásku v BJJ. To však nemusí být pro Janku překážkou.

Poslední dva borci, se kterými se utkal, byli rovněž specialisté BJJ, ale na Jana Janku si nepřišli. „Bude to asi můj nejtěžší soupeř v dosavadní kariéře. Má skvělou bilanci i zkušenosti, ale soupeře si člověk nevybírá a já pro vítězství udělám vše, “okomentoval soupeře odhodlaně Jan Janka, jenž je tak po Lucii Pudilové dalším bojovníkem ze stáje Ladislava Erdélyiho, jenž se vydává dobývat Evropu.

Zkušený kouč a zakladatel MMA v Příbrami bude mít v létě hodně napilno. V současné době je totiž těsně před odletem do Singapuru s Lucií Pudilovou k dalšímu zápasu ve slavné UFC, do toho musí připravovat Jana Janku, se kterým ho po návratu ze Singapuru čeká cesta do Švýcarska. „Honza podstoupil tvrdou přípravu společně s Luckou. Je to pro Honzu velmi důležitý zápas. Jsem přesvědčen, že dá do zápasu vše. V posledních dvou zápasech destruktivně ukončil oba dva soupeře a to z nich měl každý kolem 150 zápasů v BJJ. O Honzu začíná být zájem na evropských turnajích. Je mu 20 let a má vše před sebou,“ uvedl k Jankovi Ladislav Erdélyi, jenž příbramského bojovníka trénuje od 14ti let.

Jak vše zkušený trenér v současné časově napjaté situaci stíhá? „Stíhám to složitě, ale snažím se. Soustředím se, jak skloubit trénink Lucie Pudilové a Jana Janky. Náročnost se zvyšuje. Musíme si poradit, a také zvládnout u Honzy shodit váhu. Věřím, že to zvládneme. Dáme do toho vše a budeme se snažit nic nepodcenit. Děkujeme moc za obrovskou podporu fanoušků a přátel.

Zdroj: red.

Odpovědět

*