Příbramský Senior Point oslavil své první narozeniny

03Přes 4000 seniorů, více jak 50 společných akcí, 1050 vydaných karet seniora, ale také desítky telefonátů, e-mailů a setkání. Tak by se dal řečí čísel shrnout první rok provozu kontaktního místa Senior Point. Své první narozeniny oslavil ve svých prostorách v Žežické ulici ve čtvrtek 2. února.

 

Kontaktní místo ale není jen o číslech a statistikách, je o lidech a o jejich přístupu k ostatním. „Když jsme zde na začátku února loňského roku otevírali první středočeský Senior Point, ani v duchu by mne nenapadlo, že bude mít v Příbrami takový ohlas,“ říká Alena Ženíšková, 1. místostarostka města Příbrami, která stála u zrodu tohoto místa.

 

„Přes počáteční obavy a nejistotu, jak novou službu občané přijmou, se nám podařilo nastartovat projekt, který nese své ovoce. Čísla a statistiky jsou jedna věc, daleko víc však vnímám lidskou stránku naší společné činnosti. Ve spolupráci s partnery se podařilo připravit bohatý a pestrý program, ze kterého si může vybrat opravdu každý. Díky úsilí mnoha lidí a především v reakci na velkou poptávku dnes slavnostně otvíráme novou učebnu a další společenské místnosti, které, jak doufám, najdou velice brzo své využití,“ dodává dále Ženíšková.

 

Nabídka aktivit je opravdu široká, od rukodělných činností, přes počítačové kurzy, tréninky paměti až po kurzy angličtiny a přednášky se zajímavými hosty. „Naslouchali jsme požadavkům seniorů a ve spolupráci s partnery jsme vyladili a připravili bohatý program i pro letošní rok,“ říká Lukáš Vaculík, ředitel projektu Senior Point a dodává: „V uplynulém roce se nám díky městu Příbrami, Nadaci ČEZ a Nadačnímu fondu Veolia podařilo realizovat více jak 50 společných akcí. Mnoho seniorů využilo nabídku poznávacích výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, nezaháleli ani ti, kteří se chtěli zdokonalit v rukodělných aktivitách nebo potrápit šedou kůru mozkovou v počítačovém nebo jazykovém kurzu. Věřím, že nabídka na rok 2017 bude stejně zajímavá a lákavá“.

 

Nově otvírané prostory jsou navíc bezbariérové, takže aktivity Senior Pointu a partnerských organizací bude moci využít ještě více lidí.

 

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*