Příbramský závodník musel málem ze třetího závodu Mistrovství Evropy čtyřkolek odstoupit

čtyřkolka2O třetí závod mistrovství Evropy v dánském Randers projevili velký zájem domácí jezdci a do závodu se jich přihlásilo více než čtrnáct.

Mike van Grinsven v sobotu vyhrál kvalifikaci, na druhém místě  se umístil Edgars Mengelis s malým rozdílem 0,236 sekundy. Téměř o 2 sekundy pomalejší než Edgars byl Casper Holm z Dánska. Finský šampion Jani Tanhuanpääem v kvalifikaci získal čtvrté místo a za ním Alexander Norskov dánský jezdec, který je často vidět na Německém šampionátu. Zdeňkovi Poláčkovi se v prvním kole ranního tréninku zlomila osa zadních kol. Z technických důvodů nenastoupil do kvalifikačního tréninku a vypadalo to, že bude muset ze závodů odstoupit, naštěstí velká pomoc přišla od dánských jezdců Frederika Dahlgårda a Caspera Holma, kteří mu pomohli sehnat náhradní díly.

1. jízda

Holeshot vyhrál dánský jezdec Mads Moldrup následovaný Sebastianem Michelsenem a ruským jezdcem Daniilem Vlasovem. Všechny však brzy předjel Mike van Grinsven, který ukázal svou dominanci v dánském písku a vyhrál první rozjížďku. Lídr šampionátu Edgars Mengelis neměl dobrý start, ale rychle se probojoval na druhou pozici.  Třetí místo obsadil mladý Dán Casper Holm, který si tuto pozici udržel až do konce celé rozjížďky. Zdeněk nastupoval na rošt z posledního místa a tak startoval až z druhé řady, což pro Zdeňka znamenalo více zabojovat v závodě, který dokončil na 12. místě.

2. jízda

Start do druhého závodu se povedl ruskému Daniili Vlasovi, ten měl z Holeshotu takovou radost, že svůj úspěch oslavil gestem zdvižené ruky nad hlavu (viz. Foto). Daniila už však následoval Casper Holm a Mike van Grinsven, ale stejně jako v první jízdě Mikovi dlouho netrvalo a probjoval se na první místo, kde si vytvořil veliký náskok. Jeho jediný soupeř na vedoucí pozici byl Edgars Mengelis, který se na druhé místo dostal o dvě kola později, ale Mike už nestihl dojet. Třetí místo si stejně jako v prvním závodě uhlídal Casper. Vraťme se zpět na start, kdy se po první zatáčce srazilo několik jezdců, kteří srazili z pátého místa našeho Zdeňka Poláčka. Zdeněk se po této kolizi na svou čtyřkolku vrátil jako jeden z posledních, ale i přes to zabojoval a dokázal si vyjet 10. místo.

V průběžné tabulce je Zdeněk nyní 6.

zdroj: red.

Odpovědět

*