Příbramským sportovcům se v sobotu nedařilo, prohráli volejbalisté i hokejisté

Sobota se nesla v Příbrami ve sportovním duchu. Důležitá utkání hráli volejbalisté i hokejisté, oba ale bohužel prohráli. Kocouři i díky trestuhodným rozhodnutím sudích podlehli 2:3 ČZU Praha, hokejisté nestačili na druhý tým tabulky Velké Popovice v poměru 3:5.

10967073_10203326620076114_915326104_n

VOLEJBAL:

Euro Sitex Příbram – ČZU Praha 2:3 (-23,21,22,-25,-10)

Rozhodčí: Gall, Marschner, Nosek, Peller

Počet diváků: 748

Euro Sitex Příbram: Ulč, Böhm, Anděl, Josefacki, Kuchař, Owens, libero: Juračka – Střídal: Dvořák

ČZU Praha: Démar, Záveský, Trojan, Kuboš, Džavoronok, Lohr, libero: Pondělíček – Střídali: Hrdý, Křesťan

Utkání začalo vyrovnaně na obou stranách, domácí ale o něco více bojovali od samého začátku a tak si poměrně brzy vytvořili slušný náskok čtyř bodů. Domácí si ale tento náskok udrželi pouze do té doby, než přišel na servis univerzál Kuboš, který několika skvělými servisy celý rozdíl ve skore smazal. Pak nastala velmi vyrovnaná hra, která vyvrcholila koncovkou plnou pohledných výměn. V samém závěru se hostům podařilo získat dva body za sebou a vedli tedy 1:0.

Druhý set začal velmi obdobně a díky několika nevynuceným chybám hostů se domácím Kocourům znovu podařilo odskočit už v čase prvního technického timu o tři body. Pak ale hosté opět zabrali a srovnali krok s domácími. Hra byla v tu chvíli nesmírně vyrovnaná na obou stranách a tak se snažilo zapojit i domácí publikum, neboť všem přítomným bylo jasné, že se hraje o každý míč. A možná i proto se scénář minulého setu neopakoval a už před koncovkou se domácím podařilo ubránit několik důležitých míčů v poli a vytvořit si čtyřbodové vedení. Od té chvíle už se do konce druhého setu nic nezměnilo a domácí srovnali stav zápasu na 1:1.

Ve třetím setu to hned od začátku vypadalo, že hosté zaberou ze všech sil a pokusí se ve výměnách dominovat, ovšem domácí hráči takovou možnost odmítli a rychle „vysokoškoláky“ z ČZU nejen dohnali, ale dokonce šli po několika nevynucených chybách Džavoronoka, tahouna pražského celku, do vedení. Hosté byli nuceni si vzít time, po kterém domácí polevili a o svůj náskok zase rychle přišli. Nakonec museli možnost oddechového času využít i oni sami, nicméně kolem druhého technického timu vedli stále o dva body. Hra se ale opět mimořádně vyrovnala a do koncovky vstupovaly oba týmy za stavu 20:20. Hrou míchaly vypjaté okamžiky na obou stranách a oba týmy se dokázaly bodově prosadit z neskutečně těžkých pozic, což přidávalo na kráse volejbalu. V klíčovém okamžiku ovšem hosté zkazili útok a následně byl jejich středový hráč zablokován a bylo dobojováno – 2:1 pro domácí.

Ve čtvrtém setu začali ale o něco lépe hosté, jako by se nechtěli smířit s dosavadním vývojem utkání. Hned na začátku setu zabojovali a dostali se do mírného vedení. Výrazněji ale odskočit nedokázali, ale díky vyrovnané hře si svůj maličký náskok stále drželi. V koncovce se domácím podařilo získat dva důležité body za sebou a rázem byl čtvrtý set opět otevřený. V tu chvíli přišla asi nejdůležitější chvíle zápasu, kdy domácí při setballu hostů tvrdě zaútočili po lajně z handy, přičemž rozhodčí viděli dotyk anténky, který nikdo jiný neviděl, a celá situace se velmi vyostřila – 2:2.

Na začátku pátého setu dostali domácí trest za nepřiměřené reakce na konci setu čtvrtého, což znamenalo hned bod pro hosty a celkově byla hra velmi vyhrocená – napomínáni byli několikrát i hráči hostů. Ti si ale vytvořili náskok, který vzrostl na 5 bodů a to je v krátkém tie-breaku velké manko, které se už těžce dotahuje. Hosté nakonec zvítězili na palubovce Příbrami 3:2 a odvážejí si zasloužené dva body. O výsledku zápasu ale nepochybně rozhodl především sporný moment, který ukončil čtvrtou sadu ve prospěch hostů a umožnil jim návrat do utkání.

HOKEJ:

HC Příbram – HC Slavoj Velké Popolice 3:5

podrobnosti připravujeme…

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*