Příbramští policisté pátrají hned po dvou mužích, kteří se snaží vyhnout trestnímu stíhání

Příbramští policisté pátrají hned po dvou osobách, které se skrývají před policií a snaží se vyhnout trestnímu stíhání.

Marcinkiewicz Piotr AdamPátrají po 26letém cizinci, MARCINKIEWICZ Piotr Adam, občanu Polské republiky, trvale bytem Bohutín – Havírna 42, okres Příbram, nar. 20. dubna 1988.

Na jmenovaného dne 3. října loňského roku vydal Okresní soud v Příbrami příkaz k zatčení, neboť muž je stíhaný pro skutek kvalifikovaný jako přečin krádeže. K pátrání po něm se připojilo Oddělení železniční policie a doprovodu vlaků Ostrava. Hledaný se v Polské republice dlouhodobě nezdržuje, podle šetření by se měl již šest let pohybovat po území České republiky. V místě trvalého pobytu v ČR se ale také nezdržuje.

Dotyčný ví, že je hledanou osobou, před policií se však skrývá, aby se vyhnul trestnímu stíhání, mění své telefonní kontakty. Jedná se o osobu bez stálého přístřeší, která využívá příležitostné práce a ubytování. Je možné, že se pokusí změnit svůj vzhled.

Popis osoby:

* střední 165-175 cm vysoké postavy,

* hnědé oči,

* hnědé krátké vlasy.

Alois RochPříbramští policisté dále pátrají po 45letém muži, ROCHL Alois, narozeném 3. května 1969, trvale bytem Bohutín – Vysoká Pec 62.

Okresní soud v Jablonci nad Nisou na něj vydal dne 12. 11. 2014 příkaz k zatčení, protože je stíhán pro přečin krádeže. Dále po pobytu jmenovaného pátrají kriminalisté z Liberce.

I tento muž ví, že je v celostátním pátrání a záměrně se před orgány činnými v trestním řízení skrývá.

Popis osoby:

* střední 175-180 cm vysoké postavy,

* hnědé oči,

* husté obočí,

* hnědočerné vlasy, většinou vyholené.

Veškeré poznatky k hledaným osobám je možné sdělit na kterékoliv oddělení Policie České republiky, na bezplatnou linku 158 nebo přímo příbramským kriminalistům na telefon 974 879 313 nebo 601 323 231.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*