Profesor Jiří Drahoš navštívil příbramskou nemocnici

Vzácnou návštěvu ve své kanceláři přivítal ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada. Tou návštěvou byl bývalý předseda Akademie věd ČR a nyní kandidát na post prezidenta prof. Jiří Drahoš. Toho do Příbrami doprovodila i jeho manželka Eva a lidé z jeho týmu.

Po přivítání a krátké debatě o problémech českého zdravotnictví se přítomní hosté přesunuli přímo do prostor nemocnice, kde navštívili dětské oddělení a nově zrekonstruovanou porodnici. Tam došlo k předání drobných darů pro hospitalizované děti do rukou primáře MUDr. Pavla Marčeka a lékařky MUDr. Evy Vydrové.

„Pan profesor je vhodným kandidátem pro lidi, kteří rádi přemýšlí a mají pocit, že v nejvyšším patře naší společnosti by měl být také člověk přemýšlivý. Přeji vám, abyste se seznámili s panem Drahošem stejně, jako jsem měl možnost během uplynulé hodiny i já,“ řekl na úvod setkání s veřejností ředitel Stanislav Holobrada.

Poté již následovala samotná beseda se zaměstnanci nemocnice, na kterou byla přizvána i široká veřejnost. Drahoš se zde vyjádřil k tématům jako je migrace, přijetí eura, problémy českého školství nebo ke svému zdravotnímu stavu.

„Je pravda, že už 30 let jezdíme na chatu u Kamýka nad Vltavou. Chatu jsme koupili jako rozestavěnou a vlastníma rukama ji dobudovali. A nejbližší velké město k naší chatě je Příbram, kam jezdíme od jara do podzimu nakupovat a moje manželka dokonce říká, že zde nakupuje o moc raději než v Praze. Máme tady i mnoho známých. Musím říct, že k Příbrami máme srdečný vztah a kromě Prahy, kde bydlíme, jsme tu nejčastěji,“ popsal Drahoš svůj vztah k Příbramsku.

Zdroj: red., autor: Bc. Martin Janota

Odpovědět

*