Rekonstrukce bazénu zatím probíhá podle harmonogramu

SAMSUNG CAMERA PICTURESOd 16. srpna je kvůli rekonstrukci uzavřen příbramský vnitřní bazén. Na co se můžeme těšit po jeho otevření, nám prozradil ředitel sportovního zařízení města Příbrami, Jiří Holobrada.

Jaký je hlavní důvod uzavírky?

Hlavním důvodem je rekonstrukce tepelného hospodářství. Mění se 23 let staré kotle, které ohřívají vodu v bazénu. Konkrétně dva parní kotle za tři teplovodní o menším výkonu.

Dodrží se termín otevření 15. září?

Oprava probíhá podle harmonogramu, bez jakéhokoli zpoždění. Ve smlouvě je napsáno, že 15. září by se měl bazén otevřít. Kdyby byly změny, určitě to nahlásíme.

Někteří lidé si stěžují na studenou vodu v bazénu, změní se to?

Voda teplejší nebude. Její teplotu určuje hygiena. Do 28 stupňů je to plavecký bazén, nad 28 bazén koupelový. Plavci mají rádi 26 stupňů, ale lidé chodící se tam jen ,,ráchat“ by byli nejradši za 30 stupňů.

Chladno je i v okolí bazénu. Když tedy nebudeme brát v potaz vodu, zvýší se alespoň teplota vzduchu mimo bazén?

Bazén je staršího typu a prostor nad ním je příliš vysoký a špatně izolovaný, proto je tam chladněji než v ostatních aquaparcích. Tam kde jsou stropy nižší, je zároveň lepší proudění vzduchu. Provádí se i rekonstrukce vzduchotechniky, tudíž by se teplota v okolí bazénu zvýšit měla. Parními kotli nebylo možno teplotu regulovat, ale nyní si budeme moci určit, zda si přitopíme.

Dotknou se opravy i vířivek? Ty jsou oproti jiným také dosti studené.SAMSUNG CAMERA PICTURES

Teplota vody ve vířivkách zůstane stejná. Jsou vytápěné elektricky a mají režim do 32 stupňů. I tady platí určité hygienické normy. Ano, můžeme si stanovit větší teplotu, ale potom je složitější úprava vody. My raději dbáme na to, aby byla kvalitní.

Jakým jiným způsobem poznají návštěvníci, že bazén prošel rekonstrukcí?

Lidé to poznají hlavně v šatnách, které budou nově vymalované. Ve sprchách jsou nové odpady, což samozřejmě návštěvníci nepoznají. Nejvíce se změna pozná u malého dětského bazénu. Školní a předškolní výuka plavání zaznamená nové plavecké pomůcky, jako plavecké desky, dráhy, pásy a plováky. Opravujeme zde také hygienické zařízení, které podle nových hygienických norem obsahuje závěsné WC, sprchu a umyvadlo.

 Změní se ceny vstupného?

Ceny vstupného zůstanou stále stejné. Aktuální ceník najdete na stránkách www.szm.pb.cz

Zdroj: red.

 

O autorovi

Odpovědět

*