REPORTÁŽ: Zápas se vším všudy! Kocouři zvládli klíčový duel o play off s Odolenou Vodou!

To byl zápas! Nervydrásající utkání ze kterého volejbalisté Příbrami vybojovali veledůležité body, se odehrálo včera v pozdních večerních hodinách před kamerami České televize v Odolene Vodě. Zápas měl skutečně náboj, nechyběly v něm pěkné výměny, skvělé zákroky v poli, červená karta ani výborná divácká kulisa. Kocouři zaslouženě ubojovali zkrácenou hru a vezou tak do Příbrami dva životně důležité body!

2

Do utkání vstoupila lépe „Vodolka“. Mohutně podporovaná domácími fans zvládla nejjednoznačnější set utkání v poměru 25:16 a ujala se vedení 1:0 na sety. Domácí si po vyhrané první sadě zřejmě mysleli, že Příbramáky „přejedou“ i ve druhém setu, ale to se šeredně spletli. Kocouři vystrčili drápky hned v úvodu druhé sady, náskok si v průběhu setu nadále drželi a po zásluze vyrovnali na 1:1.

Skvělé servisy Josefackiho v závěru i nepřesná rozhodnutí sudích

1Průběh třetího setu byl převážně v režii hráčů z Odolene Vody, kteří si v závěru vybojovali i dva setbally za stavu 24:22 a 24:23, přesto Příbram nesložila zbraně! Skvělé servisy předvedl Josefacki a dotáhl Kocoury až k setballu za stavu 25:24. Poté utkání postupně začali opanovávat rozhodčí, kteří se několikrát evidentně mýlili na obě dvě strany… Při setballu příbramských útočil Hýský dobrých dvacet centimetrů mimo hřiště, přesto bod sudí přiřkli domácím. To „Vodolku“ zřejmě nakoplo, set získala poměrem 27:25 a ujala se vedení 2:1.

Obrovská vůle příbramských a zisk čtvrtého setu

Ani čtvrtý set se nevyvíjel pro Kocoury vůbec dobře, při prvním technickém timu prohrávali již 3:8, přesto utkání nevzdali a po řadě skvělých zákroků v poli, i přesné mušce v útoku, po zásluze vyrovnali na 2:2.

Tiebreak v podání Kocourů

3Zápas tedy musel rozhodnout až tiebreak. Evidentně zaskočení a povinností vyhrát „spoutaní“ domácí začali ztrácet krok s Kocoury hned v úvodu. Stav 0:3 a 1:4 mluví za vše. Po mírném zaváhání ve druhé části pátého setu sice příbramští dovolili soupeři ještě utkání zdramatizovat, přesto si výhru již v závěru setu pohlídali a v „Vodolce“ vyhráli 15:11 a celkově 3:2 na sety!

Sestava Příbrami: Ulč, Anděl, Owens, Bohm, Kuchař, Josefacki, libero: Juračka. Střídal: Čížek.

Redakce Příbram žije gratuluje Kocourům k výbornému kolektivnímu výkonu i důležité výhře!

V sobotu přivítá Příbram na domácí palubovce hráče Brna a tento zápas může Kocoury již téměř na jisto posunout do play off! Přijďte podpořit domácí borce přímo do haly! Utkání začíná v 17 hodin.

Zdroj: red, foto: red