Řezníčkovy góly se v Příbrami pokusím nahradit, říká nová posila Bednář

Původně měli být spoluhráči, nakonec si fotbaloví útočníci Roman Bednář a Jakub Řezníček dokonale vyměnili role. Zatímco Bednář odešel z pozice náhradníka ve Spartě do Příbrami, Řezníček se vydal právě do Sparty bojovat o místo v sestavě s Davidem Lafatou. Nyní bude na Bednářovi, aby se pokusil v Příbrami nahradit devět podzimních branek svého předchůdce a vystřílel Středočechům záchranu.

5a9dfbf13167b6efeaae4fc9341f_w720_h496_g550f9580cfe111e1ae54002590604f2e

Že by to neměl být problém, naznačil Bednář už v přípravě, kde dal na soustředění ve dvou zápasech čtyři branky. „Jde o to, jakou vám trenér a spoluhráči dají důvěru. Tu tady cítím, proto dávám góly a věřím, že to bude fungovat,“ řekl Bednář.

Jsem mile překvapen, říká Bednář

V Příbrami se mu líbí více, než původně čekal. „Když budu upřímný, dělá se to tady až na překvapivě větší úrovni, než jsem si myslel. Jsem mile překvapený, pocity jsou jen dobré. Tým je dobrý a je to vidět i na hřišti,“ pochvaluje si jedenatřicetiletý rodák z Prahy.
Vyhovuje mu i to, že dostává do vápna dobré přihrávky především od křídelních hráčů Martina Zemana a Tomáše Pilíka. „Dva ze čtyř gólů v přípravě jsem dal po centrech, což o něčem svědčí. Tým je tu kvalitní a tenhle tým má góly v sobě. Navíc jsme si sedli velmi dobře. Škoda, že odešel Řezňa, protože i s ním jsem vycházel fantasticky,“ dodal Bednář.

Ví, že oproti Řezníčkovi má trochu jiný herní styl. „Řezňa je spíše do soubojů, kdy má obránce na zádech. V tom je hrozně silný a málokdo se mu v tom vyrovná. To já nemám moc rád a jsem spíše běhavější typ,“ naznačil.

Do Příbrami šel především proto, aby opět pravidelně hrál. Ve Spartě totiž na podzim v lize jen pětkrát střídal a v závěru s ním trenér Vítězslav Lavička přestal počítat, když dával v útoku přednost i záložníkům. S tím se Bednář stále těžko vyrovnává, protože odmala je velkým sparťanem.

Sparťan budu vždycky, ale moje práce je teď tady

„Sparťan budu vždycky, ale moje práce je teď tady. Nechci se už babrat ve Spartě, protože bych řekl něco, čeho bych pak litoval. Myslím, že jsem tam hrál dobře, získal jsem s ní triple. Jen potřebuji hrát zápasy, pak budu zas dobrý hráč, jako jsem byl vždycky,“ věří autor šesti branek v anglické Premier League.

V Příbrami je na půlročním hostování, pak bude mít ve Spartě ještě rok platnou smlouvu, ale nyní neumí říct, co se bude dít v létě. „Moje vize je teď dávat co nejvíce gólů, pomoci Příbrami a v létě děj se vůle boží. Co se týká možného návratu do Sparty, tak na to teď neumím odpovědět. To je těžká otázka,“ připustil Bednář.

Bednář působil ve Skotsku, Turecku i Anglii

Za sebou má angažmá ve Skotsku, Turecku a Anglii. V Příbrami se tak pokusí také předat své zkušenosti mladým hráčům, které nyní trenér Pavel Tobiáš zapracovává z úspěšné mládežnické líhně.

„Mladým klukům jsem se snažil pomáhat už ve Spartě. Mám k nim vždy pozitivní vztah, a když se chtějí něco naučit, tak jim rád pomohu. Ale když něco zkazí, tak jim vynadám stejně, jako bych vynadal starýmu,“ řekl Bednář.

Zaujal ho především talentovaný záložník Jan Suchan. „Súša vypadá velice dobře, akorát je pořád hodně mladý a je to na něm vidět. Když ale bude na sobě dřít, tak má před sebou slibnou budoucnost. Talentovaných kluků tu je ale víc,“ dodal osminásobný reprezentant.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*