Rozhovor s Barborou Podzimkovou, vítězkou Elite Model Look

10592832_796877317021369_3548065211377932070_nBarbora, teprve patnáctiletá dívka a studentka příbramského osmiletého gymnázia v září vyhrála Česko-slovenské finále Elite Model Look, čímž se automaticky dostala do finále celosvětového, kde v nejprestižnější soutěži porazila všech 42 finalistek.

Tato soutěž není klasickou soutěží Miss. Zde se hledá zajímavá tvář. Přihlásit se mohou dívky od 13- do 22 let, které měří minimálně 170 cm.

A my jsme Barboru vyzpovídali.

V kolika letech jsi s modelingem začínala?

S modelingem jsem začala přibližně před půl rokem, takže v patnácti.

Jak ses k němu dostala?

Objevil mě scout modelingové agentury v obchodním centru.

Nedávno jsi vyhrávala velmi prestižní soutěž, řekni nám k ní něco:

Elite Model Look je vlastně největší modelingová soutěž ve světě. Vítězové finále ve své zemi postoupí na mezinárodní. To se letos konalo v Číně, kde soutěžilo 43 holek a 21 kluků. Tam se vyhlásí vítěz, vítězka a top 15. Ti získají smlouvu s agenturou Elite.

Vyhrála jsi v Česku i ve světě, co je pro tebe cennější?

Cenná jsou pro mě vítězství obě, protože jsem plno zkušeností získala jak tady v Česku, tak ve světě. Více šancí mi ale přineslo světové vítězství, protože díky němu si mě všimly modelingové agentury z celého světa, což je pro mě obrovská výhoda.

Kde přesně se konalo finále světové soutěže, a jak to tam vypadalo?

Finále se konalo v čínském Šen-čenu.  Tam jsme měli soustředění. Učili jsme se chodit na podpatcích, měli různá focení, točili jsme videa a trénovali jsme choreografii. Po celou dobu nás tam pozorovali agenti z celého světa. Z Číny jsme toho moc nepoznali, protože na to nebylo moc času. Samotné finále byla módní přehlídka, při které proběhlo i vyhlášení.

Co se pro tebe od té doby změnilo? Máš hodně pracovních nabídek?

Změnilo se toho dost. Je to hodně časově náročné a musím tomu plno věcí podřizovat. Ale stojí to za to. Zatím mám focení několikrát měsíčně.

Jak moc zaneprázdněná modelingem jsi?

Zatím zase tolik zaneprázdněná nejsem, jsem teprve na začátku.

Stíháš školu?

Kvůli vysoké absenci jsem si musela zažádat o individuální plán, který mi umožní cestovat při škole. Je to časově dost náročné, určitě se musím víc učit než dříve, ale nedělá mi to problém. Učitelé mi naštěstí vychází vstříc, což je hodně důležité.

V kom máš největší podporu?

Hlavně v rodině a kamarádech.

Co je na této práci nejzajímavější?

Pro mě asi poznávání plno zajímavých lidí a cestování do nových zemí.

Jaké jsou tvoje cíle do budoucna?

Chtěla bych se dostat na obálku časopisu Vogue.

Máš úžasnou postavu. Hlídáš si stravu, cvičíš, nebo je to dar od boha?

Snažím se omezit sladkosti a nezdravé jídlo, protože to hodně škodí pleti. Postavu mám takovou od přírody, ale ráda sportuji, to je také důležité.

Co tě v nejbližší době čeká?

Na konci února se chystám na dva měsíce do Tokya, na to se velmi těším.

Držíme Barboře pěstí v její kariéře. Redakce Příbram žije

 

Odpovědět

*