Rozhovor s mladou, perspektivní fotografkou Kristýnou Zuzovou

10433196_971039589592854_2679231019137435840_nKristýna Zuzová je mladá, perspektivní příbramská fotografka. Vystudovala ekonomickou školu obor – management. V roce 2013 si udělala profesionální kurz portrétní fotografie a stále se učí u českých fotografických jedniček. Má zařízený ateliér na Dubně, kde má nejdůležitější vybavení bez kterého se fotograf neobejde .

Kristý, proč ses dala právě na dráhu fotografky? Byl to odjakživa tvůj sen?

Stát se fotografkou nebyl žádný můj dětský sen, i když je pravda, že jsem už od mala pořád něco fotila, prohlížela si u babičky alba s fotkama a samozřejmě jsem ještě raději trpělivě všem rodinným fotografům sama pózovala. Takže fotky a focení mě provází celý život. Navíc jsem tak trochu střelec a zatím si nedovedu představit, že bych pracovala v kanceláři pět dní v týdnu od do, takže dráha fotografky je pro mě ideální práce. Pořád se něco děje, pořád jsem v pohybu a mezi lidmi a to je fajn.

Fotíš v interiéru, exteriéru, děti, svatby a rodiny co tě nejvíce baví?

Asi se nedá vypíchnout jen jedna věc, která by mě bavila nejvíc, ale určitě všechno focení dělám s láskou a maximálním nasazením.  I když je fakt, že v poslední době asi nejvíc tíhnu k fashion a glamour focení, u kterého se s naším týmem parádně vyřádíme. Mám pro tohle focení k ruce moc šikovnou vizážistku a stylistku, se kterou jsme naladěné na podobnou fashion vlnu, takže si to užíváme moc a tuhle pohodu snad přenášíme i na naše objekty J No a na druhou stranu, není většího adrenalinu a dobrodružství než si dát focení dětiček, u toho se člověk rozhodně nenudí!

Jaká je poptávka po focení v dnešní době?

Myslím, že profi focení v poslední době zažívá opravdový boom. Lidé vyhledávají fotografy daleko víc než dřív a já jim pomáhám dokumentovat jejich život od svateb, přes těhotenství, narození miminek, narozenin a tak dále a tak dále. Fotky nebo i focení samotné navíc spousta lidí volí jako dárek pro svoje blízké, takže zatím mám v ateliéru pořád plno a doufám, že móda focení jen tak neskončí.

O co mají lidé největší zájem?

Nejvíc fotím asi těhulky, děti a svatby. A asi to tak zůstane i do budoucna, protože děti se budou rodit pořád a vdávat a ženit se taky lidi budou pořád. Tedy snad, přece jen, do svatby se dneska každý hned nehrne.

Viděla jsem že fotíš  miminka, zvířátka, dospělé lidi,  těhotné ženy atd… Je pro tebe v něčem problém, nebo vyfotíš cokoli a kdekoli?

Ani bych neřekla, že by byl něco vyloženě problém vyfotit, vždycky se na každé focení snažím pořádně připravit, pokud se koná v exteriéru, projít si místa, kde by se daly udělat fajn záběry, informovat klienty o tom, jak se na focení připravit, jak se sladit, aby pak na ostro bylo oboustranně příjemné. Jedna věc je pro mě ale obrovská zodpovědnost a to je focení svateb. V den, kdy fotím svatbu, jsem pravděpobodně stejně nervózní jako nevěsta, protože je na mě, abych stihla zachytit všechny ty důležité okamžiky, na které se potom vzpomíná: prstýnky, polibek, ale i různé momentky, které každou tu svatbu dělají trochu jinou a zajímavou.

Do soutěže MISS 1.FK Příbram věnuješ poukazy k tobě na focení. Co poukaz zahrnuje?

Vítězky, které moje poukazy získají, si budou moct vybrat mezi ateliérovým focením a focením v exteriéru. Oboje má něco do sebe, oboje jim bude slušet. Úprava fotek je samozřejmostí!

Už jsi někdy fotila nějaké ,,MISSky?“

Zatím jsem missky nefotila, ale moc se na to těším a doufám, že natrénuji a jednou budu třeba fotit Miss World. 😀

Jaký je tvůj názor na soutěže krásy?

Asi nejsem úplný zastánce těchhle soutěží. Jsou holky, pár jsem jich poznala i osobně, které jsou na první pohled krásné, až vám padne čelist, ale když je poznáte, jsou třeba neuvěřitelně nudné. A pak jsou holky „normální“, ze kterých čiší charisma a tím jsou daleko krásnější a zajímavější jak pro svoje okolí, ale většinou i pro objektiv, protože tu neotřelou krásu si prostě s sebou přenáší i na ty fotky. A takovou ženskou je pak radost fotit, i když není 90 – 60 – 90.

Veškerou Kristýny tvorbu najdete na: http://www.photokristyna.cz/, nebo na facebooku: Photo Kristýna.

Zdroj: red.

 

 

O autorovi

Odpovědět

*