Rozhovor s novými majiteli bistra na plaveckém bazénu. Stojí za to číst!

IMG_1785Na konci uplynulého roku řešilo vedení sportovního  zařízení města Příbram co bude s občerstvením na plaveckém stadionu. Tehdejší nájemník byl ve výpovědní lhůtě, a SZM vyhlásilo výběrové řízení na nového nájemce. Do výběrového řízení se přihlásilo 8 zájemců, za souhlasu rady města byli vybráni Jakub Hyspecký s Romanem Peterkou.

Proč jste se rozhodli právě pro provozování občerstvení plaveckém stadionu v Příbrami?

Oba jsme na prvním stupni základní školy absolvovali základní plaveckou nauku, a na „plavčo“ nám zůstaly stejné vzpomínky. Něco zaplavat, a potom rychle na něco dobrého do občerstvení. Takže když jsme zjistili, že probíhá výběrové řízení, hned nás to zaujalo.  Zjistili jsme co provoz takového podniku vyžaduje, obnáší, a jaké jsou možnosti. Dlouho jsme se nerozhodovali, sepsali jsme podnikatelský záměr, a podali přihlášku do výběrového řízení.

Čím myslíte, že Váš podnikatelský záměr předčil ty ostatní, že vybrali právě Vás?

Neměli jsme možnost do ostatních nahlédnout, takže těžko odhadovat. My jsme si od začátku jasně řekli, že pokud se nám podaří výběrové řízení vyhrát, tak to postavíme na kvalitních surovinách, maximální ochotě a vstřícnosti personálu. Tuhle naší myšlenku jsme se snažili vystihnout právě v podnikatelském záměru, který byl součástí přihlášky do výběrového řízení.

Co si můžeme pod pojmem kvalitní suroviny ve Vašem podání představit ?

Snažíme se jít cestou kvality, byť to pro nás není vždy ekonomicky výhodné.  Do našeho sortimentu jsme nezařadili žádné polotovary. Ať už to jsou balené bagety, hamburgery, které se blíží výživovou hodnotě k nule, nebo něco co nám přiveze dodavatel a my to pouze ohřejeme. Je potřeba si říct, že ne všechny kvalitní potraviny musí být zdravé. Z důvodů abnormální poptávky jsme zařadili do našeho sortimentu i oblíbené pendreky.  S dětmi a zdravou stravou to není jednoduché, takže postupně se budeme snažit zakomponovat do našeho sortimentu, vyloženě zdravou stravu.

Na čem si tedy můžeme u vás pochutnat?

Máme domácí palačinky stejně také vafle, které připravujeme  každé ráno. Všechny uzeniny, které máme v nabídce jsou z domácího řeznictví, takže jsou obsahem masa úplně někde jinde, než levné uzeniny z velkých obchodních domů. V nabídce máme také čerstvě praženou zrnkovou kávu z jedné malé české pražírny, kde každému zrnu věnují rozhodně větší pozornost , než obrovské pražírny generující stovky kg kávy denně.

Občerstvení bylo nějakou dobu zavřené, proč ?

S ředitelem SZM panem Holobradou jsme se domluvili, že chceme změnu oproti předchozímu provozu. A taková změna nemůže proběhnout přes noc. Pan Holobrada byl velice vstřícný a nijak na nás netlačil, takže jsme se společně domluvili, že měsíc leden bude probíhat rekonstrukce. Celá vstupní hala je nově zateplená, vymalovaná, máme  nově postavený bar, a sezení pro naše návštěvníky.

Jaké jsou vaše plány do budoucna ?

Součástí našeho pronájmu je i bar na venkovním bazénu v Příbrami, takže se chceme co nejlépe připravit na sezonu, abychom uspokojili všechny návštěvníky.  V plánu máme zacílit na Gymnázium Komenského, které leží polohou přímo proti nám. Připravujeme stravovací program pro školy, pro které je bazén uzavřen každé dopoledne. Chceme si u lidí udělat jméno jako café-bistro s kvalitní kávou, ne jen jako tzv. „hladové okno“.  Určitě toho máme ještě hodně před sebou, protože pořád je co zlepšovat .

 Zdroj: red.

Odpovědět

*