Sezónu MMČR zahájila Kaplice

IMG_1304Začala nám nová sezóna a první závody MMČR hostila Kaplice v neděli 29.3.2015. Jedna z nejnáročnějších tratí v seriálu  přilákala špičku nejlepších jezdců z České republiky i ze zahraničí. ,, Trať vypadá velmi dobře a náročně. Rozhodovala jsem se, jestli to má cenu jet takovou dálku do Čech na závody a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla a přijela jsem do Kaplice,” zhodnotila trať nejlepší závodnice na čtyřkolce z Německa Sina Willmann.

Kvalifikace

Letos to mají všichni jezdci o něco těžší, protože se kvalifikace jede formou závodu. A tak jsme v kvalifikační jízdě viděli ostré bitvy mezi Jirkou Kašparem, Danielem Picmausem a Davidem Freidingerem o postavení na žebříku. Velká smůla potkala Jirku Kašpara, kterému během tohoto závodu praskl píst a bohužel nemohl nastoupit do odpoledního závodu. Nejrychlejším jezdcem v kvalifikaci byl Daniel Picmaus za ním pak rakouský jezdec David Freidinger a polský závodník Natkaniec Witold.

Hlavní závody

Junioři

Jako první se na startovní žebřík postavily dvě třídy Juniorů. Mezi staršími Juniory startovali pouze dva jezdci Ondřej Salač a Michal Seňko a i přes to, že oba bojovali do poslední minuty závodu, cílem projeli tak, jak odstartovali. Mladších Juniorů bylo o něco více. Největší souboje se odehrávaly mezi Dominikem Kalounerem s Adamem Veselým, za nimi pak mezi Adamem Vankem a Janem Brehelem. Zahanbit se nedala ani jediná dívka tohoto závodu Terezka Matuláková.

Druhá jízda měla stejný průběh ve skupině Junior II. Oba jezdci se nevzdávali, ani když se od startu jejich pořadí neměnilo. Junior I pak bezkonkurenčně ovládl Dominik Kalouner, za ním bojovali o druhé a třetí místo Adam Vanko, Jan Brehel a Adam Veselý. Stejně jako v první jízdě velmi dobře bojovala i Terezka Matuláková, která jela svou první sezonu.

MMČR + Veterán

První závod byl velmi divácky zajímavý a i když se závodníci roztrhali do několika skupin, v každé sváděli boje a nedarovali si ani metr. O první místo bojoval David Freidinger s Danielem Picmausem a Natkaniec Witold. V další skupince jezdců pak Jakub Kostelecký, David Sůsa, Jakub Sýkora, Jan Balšánek,  Sina Willmann a Zdeněk Poláček. Na start se také postavili někteří odchovanci z Junior třídy, kteří si nevedli vůbec špatně. Tomáš Rigo dokázal bojovat se svými soupeři a zajet dobrý výsledek. Na nejlepší jezdce bude muset ještě hodně zapracovat, jak sám poznamenal:“Jak jsem předpokládal, mým největším soupeřem byl David Veselý, se kterým jsem již závodil v Juniorské třídě.”

Se zelenými tabulkami jsme také na trati mohli vidět jezdce z třídy veteránů i když jejich výkony své kategorii až tak neodpovídaly. Po špatném startu se velmi rychle dokázal probojovat na celkové 13. místo a tudíž na 1. místo ve své kategorii Jaroslav Faktor, který předjel Luboše Koníčka v posledním kole. Z třetí pozice odstoupil Jiří Vlček, z důvodu poruchy na své čtyřkolce, a tak své místo přenechal Pavlovi Kramperovi, který na Vlčka celý závod dotíral a snažil se vybojovat si lepší body v celkovém žebříčku.

Druhou jízdu opět ovládli David Freidinger s Danielem Picmausem a Natkaniec Witold. Po startu nešťastně vyjela z tratě druhá žena tohoto závodu Zuza Ścibior a byla převezena do nemocnice. Celé startovní pole v druhém závodě nebojovalo pouze se svými soupeři, ale i s tratí, která se v průběhu dne znatelně měnila. Danielovi Picmausovi se v polovině závodu povedlo udolat rakouského jezdce Freidingera, kterého v dalším kole předjel i polský závodník Natkaniec Witold. Větší souboj o místa jsme mohli sledovat mezi Jakubem Kosteleckým, polským závodníkem Szymonem Gembalou, Lukášem Procházkou, Sinou Willmannovou a Janem Balšánkem, kterému v jednom z posledních kol praskl čep na předním kole.

Nejlepší start mezi veterány měl Luboš Koníček, za ním pak Pavel Krampera, kteří dokázali odolávat Jardovi Faktorovi jen pár kol. Od poloviny závodu se již pozice jezdců neměnili a každý z jezdců si pohlídal svou pozici. Jirka Vlček dokázal svou čtyřkolku opravit na pouhé jedno kolo a od chvíle kdy byl nucen zastavit už jen fandil svým kamarádům, kteří v závodě pokračovali.

Autor: Martina Poláčková, zdroj: red.

Odpovědět

*