Silný vítr ničil stromy, hasiči museli zasahovat i v Milíně

Vánoční strom v Mělníku se v noci na dnešek pod náporem větru nebezpečně naklonil. Hasiči ho museli nadzvednout, znovu usadit a ukotvit, sdělila ČTK mluvčí krajských hasičů Lenka Kostková. Podle starosty Mělníka Ctirada Mikeše (Mé město) nebyl nikdo ohrožen na životě. Problémy kvůli silnému větru byly hlášeny i na dalších místech regionu. Hasiči většinou odstraňovali stromy a větve spadlé na silnice.

K nakloněnému stromu na mělnickém centrálním náměstí Míru hasiči vyjížděli zhruba hodinu po půlnoci. „Strom se naklonil kvůli horší povětrnostní situaci. Rozhodli jsme o jeho stabilizaci. V současné době je zakotven, stabilizován, takže žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedl Mikeš.

Podle Kostkové hasiči strom zvedli pomocí techniky a zajistili. Kvůli silnému větru v roce 2003 například spadl vánoční strom na pražském Staroměstském náměstí, zranilo se při tom pět lidí. Podle Mikeše ale v Mělníku nebyl nikdo ohrožen. „Řešili jsme to operativně, aby se něco nestalo,“ dodal.

Hasiči v noci na dnešek na řadě míst likvidovali spadlé stromy. Zasahovali mimo jiné v Tuchoměřicích a Květnici u Prahy, Hradištku na Nymbursku, Vrdech, Uhlířských Janovicích a Miskovicích na Kutnohorsku nebo v Milíně na Příbramsku.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*