Sjezd na kolech centrem města se blíží

20 překážek, 1500 m trati a 100 jezdců. Svatohorský Downtown se blíží mílovými kroky. Trať závodu je připravena, v registraci zbývají poslední volná místa, počasí je objednáno, překážky postaveny a nyní zbývá zodpovědět otázku, kdo bude nejlepší a nejrychlejší.

Bezpečnost

Celá trať bude „omlíkována“ – vyznačena bezpečnostní páskou. Na trati budou přítomni traťoví komisaři, jejichž slovo je v tento den „svaté“. Žádáme všechny návštěvníky, aby byli pozorní a dbali jejich pokynů, stejně tak jako pokynů pro zákaz vstupu a dbali zvýšené obezřetnosti.

Dojde také ke křížení diváků/chodců a trati. V ideálním případě proto trať překračujte na vyznačených místech a se zvýšenou opatrností. Pokud uslyšíte pískání, tak to značí blížícího se jezdce na trati. V případě zranění jezdců nebo diváků je zajištěn průjezd sanitky podél celé trati. Pokud bude sanitka v akci, tak vás žádáme o zajištění průjezdu. Na trati budou také připraveny 3 týmy zdravotníků.

Základní stanoviště

Podél trati budou 3 hlavní místa, na kterých bude soustředěno zázemí pro diváky, občerstvení, posezení, stánky, dj stage, adrenalinové vyžití, ale také kadeřnictví, stánek s registrací a další zastávky:

– Náměstí T.G.M.
– Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
– Svatá Hora

Fanzóny

Kromě těchto míst budou určeny a doporučeny fanzóny. Ty jsou situovány na atraktivní místa na trati, odkud budou mít diváci pohodlný a bezpečný výhled na jezdce, skoky a průběh závodu. Zde upozorňujeme (stejně tak jako po celé trati) na zvýšenou opatrnost a sledování trati, aby nedošlo ke zranění:

– Svatá Hora – start
– Svatohorský sad
– Náměstí Dr. Josefa Theurera (pod průmyslovou školou)
– Gymnázium Walfdorf – areál
– Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
– Jiráskovy Sady – nadchod
– Náměstí TGM – cíl

Program dne

Vše odstartuje ve 12.00, kdy začnou oficiální tréninky. Od této doby bude trať patřit pouze
jezdcům. V 14.30 je v plánu start kvalifikačních jízd. Po nich bude následovat finále a okolo
18.00 vše vyvrcholí superfinálovými jízdami.

Během celého závodu budou diváky bavit speakers na 3 hlavních místech a s nimi budou hrát
DJs. Až na několik málo míst je možno projít v blízkosti trati od startu až k cíli a vidět jezdce
v akci. Kromě kol vás dále bude bavit:

– Grafitty Jam – 14.00 – 16.00
– U-rampa – exhibice + instruktáž pro začínající jezdce / děti – 16.00 – 18.00
– Stánky – Benetton, Grunt, Jagermaister, TakKam, SkiBike, Wheelabrator a další

After párty

Každá pořádná akce musí mít pořádnou afterpárty. Svatohorský Downtown není výjimkou! After se bude konat v klubu Šachta (za restaurací Švejk) a můžete se těšit na několik DJs, kteří zahrají sety z oblíbených elektro žánrů. Představí se oblíbený a v DnB kovaný DJ Meli, hiphopově laděný Dj Public a Lynx, ale také matadoři DJ Robo a legenda DJ Duff a v akci bude také příbramský „šikula“ SLA_M, který je známý jako Šlapy.

Důležité otázky, informace a rady:

Získám někde aktuální informace v den závodu i před závodem?

-Určitě ano. Pokud budete chtít vědět více info v den závodu, tak se obracejte na stánky s registracemi, které budou umístěny na startu a v cíli. Informace mohou podávat také traťoví komisaři, kteří budou podél tratě. Jejich hlavní prioritou je však sledování tratě a bezpečnost závodu. V den závodu byste měli také dostat od promo týmu program akce s mapkou trati a důležitými informacemi.

-Před závodem můžete aktuální informace sledovat na webu www.pbdowntown.cz , facebookové události https://www.facebook.com/events/1238195792962159/ nebo psát na info@cowarna.cz a volat na 777 494 416

Mohu se u trati připojit na wifi?

-V rámci spolupráce s naším partnerem Internet PB chystáme 3 hotspoty Internet PB Downtown na hlavních místech – náměstí T.G.M., Václavské náměstí a Svatá Hora

Jak je to s WC, budou u trati v dispozici veřejné toalety?

-V rámci závodu a průchodu trati jsou k dispozici označené toalety na:

-náměstí T.G.M. – mobilní WC
-Václavské náměstí – veřejné toalety Jiráskovy Sady
-Svatá Hora – veřejné toalety + mobilní

Můžu i já jet závod?

-Pokud máte odvahu, dostatek zkušeností a stihnete registraci tak ano. Závodníci do 18-ti let potřebují souhlas zákonného zástupce.

Kde a jaké bude na trati občerstvení – jídlo, nealko, alko?

-Na hlavních místech trati budou stánky s občerstvením – na náměstí T.G.M.,
na Václavském náměstí a na Svaté Hoře.

Zdroj: red., autor: Vlastimil Ševr

Odpovědět

*