Skejťáci a bikeři už „stříhají metr“

Konečně se všichni dočkali! Dlouho očekávané otevření nového betonového skateparku je na spadnutí. Dnem pro otvíračku byl zvolen pátek 27. dubna, kdy město Příbram a místní Toadstool Club společně v areálu Nového rybníka odemknou bránu tohoto špičkového a moderního parku a vpustí tam první návštěvníky. Připravena je našlapaná show, mini závod a soutěž pro diváky a všechny nadšence skateboardingu a BMX.

Nový příbramský skatepark, který vznikl na ploše starého a vysloužilého parku s několika překážkami, je rozhodně jedním z nejmodernějších betonových krasavců svého druhu v České republice. „Jak říkají nadšení skejťáci, mapa naší republiky se konečně začíná plnit betonem,“ s úsměvem hodnotí výsledné dílo firmy Mystic Constructions příbramská místostarostka Alena Ženíšková. Přidává informaci, že nový park budou moci využívat nejen jezdci na amatérské úrovni, ale i profíci.

„Skatepark totiž splňuje všechny technické parametry nutné pro pořádání soutěží na vysoké úrovni. Oproti tomu, co na tomto místě stávalo předtím, je to skok o několik stupňů dopředu,“ doplňuje místostarostku Jaroslav Frýdl z místního spolku Toadstool Club.

Program, který bude moderovat Marcel Forejt, začíná ve tři odpoledne. Na místě budou k vidění skate a BMX jezdci od značky SNOWBITCH.cz a partičky YCDI.cz. „Kluci Vám předvedou nezapomenutelnou adrenalinovou show a odtajní možnosti využití všech překážek v parku na nejvyšší možné úrovni těchto sportů,“ dodal Frýdl. Ti, kteří si to budou chtít vyzkoušet, si na místě mohou zapůjčit skateboardy, cruisery, longboardy a využít skate a BMX instruktora.

Akce skončí v 18 hodin, kdy proběhne vyhlášení mini závodu o věcné ceny od sponzorů. občerstvení a hudba jsou samozřejmostí.

Program slavnostního otevření:
15.00 – otevření + exhibice
15.30 – best trick na vybrané překážce
16.00 – exhibice ycdi.cz, snowbitch.cz a mystic constructions riders
16.30 – best trick na vybrané překážce
17.00 – mini závod pro skate a BMX veřejnost o věcné ceny
18.00 – vyhlášení

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*