Slavnostní představení knihy „Příbram v proměnách času“

Josef_Fryš_podpisVe včerejších odpoledních hodinách proběhlo v OC Skalka představení knihy s názvem „Příbram v proměnách času“. Autor knihy Josef Fryš návštěvníkům blíže představil knihu a cestu k její realizaci. Zároveň zde návštěvníci mohli knihu zakoupit a nechyběla ani autogramiáda.

Kniha „Příbram v proměnách času“ obsahuje 216 stran a 750 fotografií, které jsou doplněny jednoduchými texty, ve kterých se dokáže zorientovat nejen obyvatel Příbrami. Petr Flachs z plzeňského nakladatelství Starý most, které knihu vydalo, uvedl, že v průběhu realizace knihy získal pocit, že i on se stal příbramákem. Nakladatelství Starý most, již v minulosti publikovalo čtyři knihy o Brdech.

Historické fotografie získával Josef Fryš i od cizích lidí, kterým při včerejším představení knihy patřilo také velké díky. Fotky zachycují i současnou podobu Příbrami, se kterými měl autor spoustu práce. Některé objekty byly foceny vícekrát, například z důvodu dlouhého čekání na optimální svit slunce, nevhodně zaparkovaná auta nebo následné úpravy stínů na fotografiích.

Hostem včerejšího odpoledne byla také vedoucí knihkupectví Kanzelsberger, Jana Sadílková, která uvedla, že příbramští zákazníci dlouho poptávali knihu, která by dala čest městu. „Zákazníci se dočkali a kniha má velký ohlas! Za mě stoprocentní palec nahoru“, uvedla Sadílková.

Dalším váženým hostem byl starosta města Příbrami, Jindřich Vařeka, který je sám velkým milovníkem fotografování a kniha je pro něj též velkým darem k 800. výročí města.

Závěrem včerejšího představení knihy byl přípitek. Jak uvedl Petr Flachsa „Knihu představujeme, nekřtíme. Žádné knihy by se neměly polévat, je v tom lidská práce, přijde mi to jako znehodnocení díla.“

Josef Fryš je jako autor s knihou velmi spokojen, dokonce i finální podoba předčila jeho očekávání. Pokud jste se včera nemohli dostavit na představení knihy „Příbram v proměnách času“ nebo se chcete o práci na knize dozvědět více, můžete navštívit dne 9. června Knihovnu Jana Drdy, ve které proběhne beseda s autorem a promítaná fotografií, i těch, které se do knihy nevešly.

Josef_Fryš

 

Autogramiáda

 

Představení_knihy

Zdroj: red.

Odpovědět

*