Sobotní výhra proti Brnu posunula Kocoury do play off!

Kocouři z Příbrami ve včerejším utkání porazili jednoznačně Brno 3:0 a zajistili si účast v play off.

11355_1023368207674042_4516686241383015978_n

Sobotní utkání začalo velice vyrovnaně, pro volejbal typickým ztrátováním na obou stranách, přičemž domácí Příbrami se podařilo před prvním technickým timem lehce odskočit. Potom ale hosté zabrali a především díky skvělému útoku hostujícího univerzála Smrčiny se jim podařilo dostat se do vedení. Po dlouhou dobu prvního setu drželo Brno dvoubodový náskok, který ale na začátku koncovky prohospodařilo kvůli několika vlastním chybám. Příbramští Kocouři naopak předvedli několik skvělých zákroků v poli a dokázali nakonec první sadu získat, přestože se trenér hostů různě snažil obměňovat hráče a během několika míčů vyčerpal všech šest možných střídání.

Ve druhém setu začali domácí výborně dlouhou šňůrou, ale zřejmě byli v tu chvíli natolik uspokojeni, že na okamžik úplně přestali hrát a hosté téměř stejně dlouhou šňůrou ukázali, že není radno je podceňovat. Nakonec se ale domácí vzpamatovali a začali znovu koncentrovaně přijímat a útočit. Hosté potom znovu polevili a domácí Příbram už pak nezaváhala, bez problémů zvládla koncovku a zvítězila ve druhém setu rozdílem několika tříd – 25:16.

Do třetího setu nastoupili hosté poměrně odevzdaně, jako kdyby už nevěřili, že můžou vývoj utkání ještě zvrátit a jejich útoky létaly častěji do zámezí než do prostoru hřiště. Nakonec ale domácí znovu trochu ubrali tempo a hostům se ještě před druhým technickým timem povedlo zápas lehce zdramatizovat, ztráceli totiž pouhé dva body. V tu chvíli ale pomohla i síla domácího publika, domácí hráči znovu zabrali a zaslouženě si došli pro vítězství bez ztráty setu.

Příbram si tak po výhře nad Brnem 3:0 zajistila účast ve vyřazovacích bojích. V play off narazí na Liberec, České Budějovice nebo Karlovarsko.

Kapitán Martin Böhm (Příbram): „Dnes jsme předvedli docela nervózní výkon, ale soupeř nehrál optimálně ani na příjmu, ani na servisu. My jsme se pak nakonec srovnali a dva sety jsme odehráli celkem solidně.“

Trenér René Dvořák (Příbram):  „V prvním setu jsme byli lehce nervózní, ale poslední domácí zápas v základní části soutěže jsme zvládli a získali jsme za pomoci natěšeného publika zasloužené tři body.“

Kapitán Martin Klapal (Volejbal Brno): „Příbrami se dnes dařilo na servisu, my jsme se s tím nedokázali pořádně vyrovnat a od toho se vše odvíjelo, především naše nahrávka nebyla taková, jaká by měla být, proto utkání dopadlo tak, jak dopadlo.“

Trenér Ondřej Marek (Volejbal Brno): „První set jsme začali docela dobře, dokonce jsme se dostali na slušných 50% na útoku, ale bohužel jsme v tomto setu darovali soupeři asi 12 bodů našimi vlastními chybami a prohráli jsme v koncovce. Ve druhém a třetím setu už byli domácí jasně lepší a zaslouženě vyhráli.“

Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 3:0 (23,16,18)

Rozhodčí: Němeček, Kovář, Sazama, Nosek

Počet diváků: 728

Euro Sitex Příbram: Josefacki, Čížek, Owens, Ulč, Böhm, Anděl, libero Juračka. Střídali: Dvořák, Kuchař.

Volejbal Brno: Hruška, Muroň, Plešingr, Smrčina, Zmrhal, Klapal, libero Castello. Střídali: Žaba, Kubalec, Rychecký, Pražák

Zdroj: red, foto: red