Sobotní zahájení adventu v Příbrami: Živý betlém v oknech knihovny, Chůdadlo, Ježíškova dílna nebo iluzionistická překvapení

Horký voňavý punč, vánoční melodie, slavnostní atmosféra a lidmi zaplněné náměstí T. G. Masaryka. To vše se včetně slavnostního rozsvícení vánočního stromu a bohatého kulturního programu stalo již tradičním symbolem blížících se Vánoc v Příbrami. Letošní zahájení adventu se uskuteční v sobotu 2. prosince. Zajímavým zážitkem se jistě stane originální vystoupení betlémských postav, které ožijí za doprovodu videomappingových a světelných efektů v oknech Knihovny Jana Drdy.

Herečky a herci Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou znázorní Pannu Marii, Josefa, pastýře, Tři krále a chybět nebude ani Betlémská hvězda. Diváci uvidí také Ježíška, který vynikne zejména díky videomappingovým efektům, světelné show a propracované hře světel. Celým příběhem bude provázet vypravěč, který Ježíškovo narození a celý betlémský příběh přiblíží.

Během odpoledne, které na náměstí TGM začne v 15 hodin, návštěvníci uvidí různá hudební a divadelní vystoupení, na chůdách se mezi nimi „proletí“ andělé z uskupení komediantů vystupujících pod názvem Chůdadlo a na místě bude také Ježíšek a jeho dílna. Pro děti jsou připraveny soutěže za drobné odměny – jako jsou například balónky
ve tvaru zvířátek a sladkosti.

Náměstí TGM se také rozezní vánočními písněmi v podání dětského sboru ze ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem pod vedením Aleny Packové, diváky roztančí folklorní skupina Kamýček a k vidění budou během programu i kouzla, která k času Vánoc neodmyslitelně patří. Čarovat a kouzlit se prý bude ještě více než vloni, tak se nechme překvapit. Program zakončí vystoupení skupiny C&K VOCAL.

Vánoce mají nejen kulturní a společenský rozměr, ale i náboženský a duchovní. Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci proto tradičně uvedou v 18,45 hodin starosta města Jindřich Vařeka a páter Jan Kuník ze Svaté Hory se svým adventním zamyšlením.

K dostání budou stejně jako vloni hrnky s vánoční tematikou. Design letošní kolekce dostali na starost žáci příbramských uměleckých a základních škol, kteří porcelán vymalovali vlastními návrhy. Finanční výtěžek z prodeje hrnků půjde na pejsky v lazeckém útulku. Pokud si hrneček odnesete jako vzpomínku, snad se spolu s jeho
užíváním přelije příjemná předvánoční atmosféra i do dalších vašich dní.

Kompletní program letošních Vánoc v Příbrami najdete na adrese: www.vanoce.pribram.eu, případně si můžete vyzvednout programovou brožurku v Infocentru Městského úřadu v Zámečku – Ernestinu a v Infocentru Knihovny Jana Drdy.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*