Spartak Příbram veze z turnaje partnerských měst ve Francii pohár za první místo

AnorVe dnech 13.5 – 16.5 se muži SK SPARTAKu Příbram vydali reprezentovat město Příbram do partnerského města Anor, kde se v rámci 100 letého výročí založení klubu ANOR FC konal mezinárodní turnaj ve fotbale. A nutno říci, že reprezentace to byla velice zdařilá. Za účasti dalších partnerských měst dokázal SPARTAK bez jediné porážky celý turnaj vyhrát.

Po pátečním příjezdu a ubytování v místním sportovním centru se konala uvítací večeře pro všechny zúčastněné týmy a prohlídka areálu, který je spojen s místní školou. V areálu bylo také provizorně zřízené muzeum, které dokumentovalo stoletou historii celého klubu včetně dobových dresů, míčů a fotografií. V sobotu dopoledne se začaly odehrávat zápasy osmi týmů ve dvou čtyřčlenných skupinách určujících pozice pro nedělní zápasy o umístění.

V úvodním duelu celého turnaje se utkali Spartakovci proti domácímu Anoru a i přes pohostinnost kterou nám vytvořili, jsme domácím nic nedarovali a zápas vyhráli 6:0. První branku vstřelil hlavou obránce Krejča po nacvičené standartní situaci. V dalším průběhu utkání zejména benjaminek našeho týmu Vašek větral obranu domácích a svým hatrickem rozhodl během chvíle o osudu zápasu. Pátý gól přidal Ondra Drašnar a konečnou podobu dal výsledku Voříšek. Nutno podotknout, že ještě několik krásných křídelních kombinací gólem neskončilo. Po tomto dopoledním utkání jsme volný program do odpoledních zápasů využili pro odpočinek,  prohlídku města a nákup místních specialit.

Další zápas proti Monignies se odehrál za nepříznivého počasí, kdy hlavně povětrnostní podmínky byly hodně složité. I přes výsledek 4:0 nešlo o jednoduché utkání, ale dařilo se nám střelecky, Vašek pokračoval v gólovém představení, jedním gólem přispěl Voříšek a Matějka. Nejtěžší zápas sobotní části turnaje se odehrál proti polskému týmu Gizalki, který měl ve svém středu několik talentovaných fotbalistů. Polský tým se vyznačoval obrovským nasazením a bojovností, žádný míč pro ně nebyl ztracen. Spartak si svojí kombinační hrou po křídlech sice šance vytvářel, ale buď se podařilo obraně soupeře vše včas vyřešit nebo jsme byli nepřesní v koncovce. Nakonec se ale přeci jen zadařilo a Ondřej Machek dokázal balon za čáru protlačit. Po výhře 1:0 se vědělo, že nedělní finále o první místo nás nemůže minout.

Ve druhé skupině se odehrával hlavně souboj mezi výběrem prezidenta klubu a belgickým týmem z města piva Chymai. Oba týmy dokázaly v předchozích duelech zvítězit, takže na finálového soupeře Spartak čekal do posledního vzájemného zápasu obou celků, kde byl úspěšnější tým Chymai, soupeř vyznávající podobný herní styl jako náš, plný napadání a kombinací po křídlech, takže o atraktivní finále nebylo pochyb. Následný sobotní večer se nesl v duchu oslav společenských. V sále místního centra se konala veliká slavnostní večeře  nejen účastníků turnaje, ale i ostatních členů klubu, představitelů města a v neposlední řadě i fanoušků. Na místní poměry opravdu velkolepá událost měla vyvrcholení předáním obrovského slavnostního dortu ve tvaru místního hřiště včetně hráčů. Nedělní program začal s mírným zpožděním, ale po všech zápasech o umístění se v 17.30 šlo na zápas finálový.

Po slavnostním výkopu, kterého se zhostil starosta města Anor, se šlo na zápas samotný. Ten se od začatku nesl v kvalitním tempu plného kombinací, ale i tvrdých soubojů. Po jednom takto vyhraném souboji se povedla krásná kombinace středové řady a Ondra Machek už jen dorážel do prázdné branky – 1:0. Belgický soupeř ale na nic nečekal a po drobné chybě naší defenzivy se po krásném centru dostal ke střele z vápna a neskutečně přesně zamířil do horního rohu branky 1:1. Poté se oba týmy snažily o zvrat zápasu na svojí stranu, ale bohužel bez úspěchu. Došlo tak na penaltový rozstřel. Belgičané nemají zřejmě možnost jako my, že v případě remízového stavu se kopají penalty a tak neproměnili ani jeden pokus, když brankář Zykán vše pochytal. Naopak Spartak byl až na  jednu výjimku přesný a tak zvítězil na penalty 3:0.

Na závěrečném ceremoniálu jsme obdarovali stejně jako při zápasech hostující mužstva a zástupce jejich měst dárkovými balíčky znázorňující město Příbram a náš fotbalový klub a vydali se na dlouho cestu zpět. Závěrem bychom chtěli poděkovat Radě města Příbram za možnost reprezentovat naše město v Evropě a hlavně podporu materiální i finanční, bez které by účast byla daleko složitější.

SK_Spartak

Zdroj: red., autor: Martin Dostálek (SK Spartak Příbram)

 

Odpovědět

*