Starosta Vařeka navštívil příbramské gymnázium, setkal se s dětmi i kantory

Ve středu 22. dubna navštívil starosta města Příbrami příbramské gymnázium v ulici Legionářů. Budovou gymnázia jej pod důkladným dohledem kamery studentů z GymTV provedla ředitelka Mgr. Iva Kadeřábková.

Starosta Vařeka navštívil příbramské gymnázium

Starosta Vařeka navštívil příbramské gymnázium

Starosta zavítal do několika učeben a krátce pohovořil s kantory i studenty. Od studentů padaly zajímavé dotazy: dopravní situace ve městě, obchvat, financování sportu – zejména proč se ubralo fotbalu, důvody, proč starosta vstoupil do politiky a mnoho dalších. Starosta obdivoval ve škole zejména venkovní sportoviště či knihovnu a líbila se mu i optimisticky barevně laděná ředitelna. Zavzpomínal také na roky, kdy sám tuto budovu školy navštěvoval.

11146332_1613669405585892_1720840695516800736_oNa závěr zavítal do GymTV, školní televize, která na gymnáziu působí od roku 2005 a jejíž sláva již překročila hranice našeho města. Jindřich Vařeka využil této příležitosti a pozval studenty na oplátku na radnici. „Dveře pro ty, které zajímá, co se u nás děje, jsou otevřené,“ řekl starosta s tím, že studenti mohou přijít s kamerou či bez.

Zdroj: město Příbram, foto: město Příbram

 

Odpovědět

*