Středočeská města se chystají na velikonoční jarmarky, v Příbrami proběhne akce Velikonoce v hornickém domku

Středočeská města připravují k velikonočním svátkům jarmarky, trhy, koncerty a akce pro děti. V Příbrami se mohou těšit na předvádění velikonočních zvyků spjatých se slavením Velikonoc v hornickém prostředí, v Kladně se letos velikonoční trhy přesunou z třídy TGM na náměstí Starosty Pavla. Jarmark v Mladé Boleslavi otevře a ukončí populární obří slepice a její vejce. ČTK to řekli zástupci radnic.

Easter Bunny

V Kladně budou od 26. března do 5. dubna trhy, na kterých budou stánkaři nabízet tradiční velikonoční zboží, jako jsou kraslice, pomlázky, výrobky z proutí a dekorace. Trhy doprovodí vystoupení dětských souborů, představí se divadélko U Zvonu, divadlo Dokola a spolek Taška Kladno. Tvoření pro děti připraví kladenské středisko volného času Labyrint 30. a 31. března.
Ve středu 8. dubna zakončí svátky velikonoční koncert duchovní hudby v kostele Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Starosty Pavla. Při příležitosti 200. výročí úmrtí Jakuba Jana Ryby zde od 19:00 zazpívá Chorus Carolinus Kladno.

Muzeum TGM v Lánech pořádá v neděli 29. března velikonoční prodejní výstavu a v rakovnické Roubence Lechnýřovna začíná 23. března v 17:00 výstava českých krojů. „Zahájí ji vystoupení folklorního souboru Borůvky,“ uvedla mluvčí rakovnické radnice Andrea Strnadová.

V Příbrami proběhne tradiční akce Velikonoce v hornickém domku

Již tradičně se chystá v Hornickém muzeu Příbram na Březových Horách akce Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci se tu mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století.
V mělnickém regionálním muzeu bude v sobotu 28. března tradiční Velikonoční řemeslnický jarmark. Zúčastní se ho čtyři desítky řemeslníků a návštěvníci si vyberou z velikonočního i jarního zboží a mohou se i přímo zapojit do výroby dekorací. Velikonoční atmosféru v muzeu navodí už tuto neděli akce Velikonoční dávnohrátky aneb Jak to bylo u Kudrnů.

V Rakovníku bude Velikonoční jarmark na pivovarském dvoře v sobotu 4. dubna, na Husově náměstí jsou ve stejném termínu naplánovány trhy. Velikonoční dílničky pro děti pořádá Dům dětí a mládeže Rakovník 2. dubna.

V Benešově bude Velikonoční jarmárek od 1. do 3. dubna, řekla ČTK Blanka Kopková z turistického informačního centra v Benešově.

Velikonoční jarmark v Berouně se otevře první dubnový den. „Novinkou letošního Velikonočního jarmarku mají být nové dřevěné stánky. Poprvé se veřejnosti otevřou ve středu 1. dubna a prodejci v nich nabídnou velikonoční a jarní dekorace. Nové dřevěné stánky nahradí ty původní, které nyní poslouží berounským mateřským školám,“ řekla ČTK mluvčí Berouna Pavla Nováčková. V období od 1. do 4. dubna se chystá na Husově náměstí jarmark spojený s doprovodným kulturním programem.

V Mladé Boleslavi bude Velikonoční jarmark s kulturním programem 28. března. „Jarmark otevře a opět ukončí populární obří slepice a její vejce,“ řekla ČTK mluvčí radnice Hana Koišová. V Kolíně je podle mluvčí města Jiřiny Holubové velikonoční trh naplánován na čtvrtek 2. dubna na Karlově náměstí. Den poté tam bude farmářský trh.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*