Středočeské derby u Litavky, Příbram od 17 hodin přivítá Boleslav

Úvodní zápasy jarní části Synot ligy se celkům Příbrami a Mladé Boleslavi nepovedly a ve vzájemném souboji budou usilovat o revanš. Domácí by se rádi posunuli do první poloviny tabulky, zatímco hosté budou střežit svoje pohárové umístění. 
Fotbal
Příbram měla v minulém kole těžký los, na půdě mistrovské Sparty prohrála poměrně jednoznačně 1:4 a na první body v jarní části sezony si musí ještě počkat. Po sedmnácti kolech patří svěřencům Pavla Tobiáše jedenácté místo se čtyřbodovým náskokem před předposledním Libercem.Ani Mladá Boleslav nezvládla minulé kolo optimálně. Středočeši chtěli v souboji s Hradcem získat plný počet bodů, ale nakonec se museli spokojit jen s remízou 2:2. Přitom první poločas skončil jejich vedením 2:0. Votroci ale nesložili zbraně a trefami Dvořáka a Vaněčka srovnali a zařídili konečnou dělbu bodu.
„O přestávce jsem hráče upozorňoval, že za tohoto stavu soupeř nemá co ztratit a bude hrát na riziko. První gól jsme inkasovali po fatální chybě, kdy jsme měli míč pod kontrolou a závěru vyzněl tak, že jsme inkasovali podruhé. Před druhým gólem nastal chaos, Hruška se snažil míč neúspěšně boxovat, nevím, zda tam došlo k nedovolenému zákroku, ale bylo tam dost hráčů, abychom situaci vyřešili lépe, ale nestalo se,“prohlásil zklamaný Karel Jarolím.
Mladá Boleslav i přes ztrátu setrvala na čtvrtém místě, které znamená postup do předkol Evropské ligy, ovšem její náskok před dotírajícími Teplicemi a Slavií se ztenčil.Na podzim skončilo vzájemné utkání jasnou výhrou Mladé Boleslavi 4:1, ale U Litavky se podobný scénář neočekává. Příbram zažila pod vedením Karla Tobiáše pozitivní proměnu a ačkoliv je postavení obou celků odlišné, bude to přinejmenším vyrovnaná partie.

Domácím bude chybět Fořt, v hostující sestavě se neobjeví zranění Kúdela, J. Kysela a Mendy.

—————————————————————————————————————————————————————–

Předpokládané sestavy:

1. FK Příbram: Boháč – Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Divíšek – Pilík, Hnaníček, Fillo, Krameš, Zeman – Bednář.

 FK Mladá Boleslav: Hruška – Bořil, Navrátil, Hůlka, Končal – Ščuk, Vacek – Skalák, Magera, Ďuriš – Wágner.
Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*