Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slabší návštěvnost

Středočeské lyžařské areály měly o víkendu slabší návštěvnost. Provozovatelé to přisuzují špatnému počasí i skutečnosti, že sezona se už pozvolna chýlí k závěru. V provozu jsou stále dvě střediska – v Chotouni u Prahy a na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Lyžovat by se v regionu mělo ještě nejméně dva týdny.

ski příbram

„Návštěvnost o víkendu byla menší, méně než poloviční, v sobotu 200 až 250 lidí a dnes je tam 140 až 160 lidí,“ řekl ČTK odpoledne správce největšího krajského střediska Jaroslav Krejčí.
Na sjezdovce podle něj leží 40 až 50 centimetrů. „Chceme jezdit co nejdéle, ambici máme do Velikonoc, ale uvidíme, co nám počasí umožní,“ dodal Krejčí.

Zhruba 50 až 70 centimetrů a dostatečné zásoby technického sněhu stále nabízí chotouňský areál. „Víkend byl samozřejmě vzhledem k počasí a datu slabší, teď odpoledne už sluníčko malinko vylézá, tak nějací lidé také vylezli, ale je to nesrovnatelné s jinými víkendy. Máme už polovinu března, takže nás to nepřekvapuje, zájem samozřejmě opadá,“ konstatoval provozovatel Jan Němeček. Středisko by podle něj mělo být v provozu do konce měsíce.

Zavřený je už areál Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy, lyžování tam skončilo minulý týden. Mimo provoz je v této sezoně sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice na Příbramsku, která je závislá na přírodním sněhu, a také příbramský areál Padák, kde se nepodařilo prodloužit nájemní smlouvu.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*