Středočeský kraj ocenil úspěšné reprezentanty

Středočeský krajVe středu 10. prosince měli v Kralupech nad Vltavou opravdu veselo. Konalo se tam totiž slavnostní ocenění žáků a studentů za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje v soutěžích na republikové úrovni ve školním roce 2013–2014. A byl důvod oslavovat i na Gymnáziu Příbram, protože studentů, kteří se na našem gymnáziu umístili na 1. až 3. místě republikového finále, bylo opravdu mnoho. A tak i oni převzali zasloužené diplomy z rukou náměstka hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu PaedDr. Milana Němce, MBA.

V astronomické olympiádě se na 3. místě v republice umístil tercián Vojtěch Ježek a v soutěži cizích jazyků získala za ruštinu 1. místo Julie Sýkorová a 3. místo Veronika Skoupá. Velmi úspěšní ale byli gymnazisté i v oblasti sportu. Družstvo dívek sportovní gymnastiky republikové finále vyhrálo a 3. místo vybojovaly dívky v silovém čtyřboji. Za jednotlivce získala Dominika Rozmajzlová 1. místo v silovém čtyřboji a 3. místo ve sportovní gymnastice.

Ani chlapci ovšem nezůstali pozadu. Jejich družstvo totiž získalo 3. místo ve sportovní gymnastice a Jakub Pálek pak za jednotlivce vybojoval zlato.

Všem zmíněným a samozřejmě i těm, kteří se zúčastnili, patří veliká gratulace a poděkování za reprezentaci, školy, města i kraje.

Zdroj: Gymnázium Příbram, foto: red

Odpovědět

*