Studenti odcházeli z exkurze v Energon aréně nadšení

DSC_0893Ligový zápas se hraje sice až dnes, ale již včera bylo na prvoligovém stadionu pěkně rušno. V ranních hodinách se u hlavní brány shromáždilo na třicet studentů Vyšší odborné školy v Příbrami, kteří na Průmyslové škole studují obor sportovní management. Hlavním cílem návštěvy budoucích sportovních manažerů bylo seznámit je s fungováním klubu a ukázat jim zázemí, aby tyto poznatky mohli studenti využít při odborných předmětech ve škole.

Jako průvodce se jich ujal sám generální ředitel klubu, Petr Větrovský, spolu s marketingovým manažerem, Tomášem Větrovským. Ihned po úvodu Tomáše v tiskové místnosti převzal hlavní slovo Petr, a studenty i učitele svým výkladem nejen skvěle poučil, ale hlavně bavil. K faktickým informacím přidával skutečné klubové příběhy, které se mladým návštěvníkům vryly do paměti. Otevřeně hovořil i o ekonomickém zajištění klubu, trénincích nebo například o fanoušcích.

,,Jsem rád, že jsem se mohl exkurze zúčastnit a provést studenty VOŠ po našem klubu. Těší mě to i pro to, že jsem tuto školu, ale střední, sám studoval, a v rámci exkurze jsem se setkal třeba i se svým bývalým tělocvikářem panem Váchou. Potěšilo mě i to, že jsem před studenty mohl vyzdvihnout kvality Jitka Doubravové, která sama tuto školu studuje a přitom pracuje pro naši internetovou TV. Věřím, že jim i ona mohla dodat potřebný příklad pro další motivaci,“ řekl generální ředitel klubu, Petr Větrovský.

Studenti viděli vše

Studenti navštívili hlavní hřiště, umělou trávu, prošli sekretariátem, nakoukli do kanceláře marketingového manažera a sportovního ředitele klubu, a třešničkou bylo zakotvení v kabině A-mužstva, kde se doslechli informace o přísném režimu a trénincích prvoligových hráčů.

,,Z exkurze jsem byla vážně nadšená. Nejvíce mě zaujal rozpočet klubu, který je tak nízký a přitom z něj klub dokáže hospodařit. Moc se mi líbil výklad pana Větrovského, který se ukázal nejen jako zkušený manažer, ale i skvělý řečník,“ sdělila pocity jedna ze studentek.

Exkurze byla zakončena v místnosti pro VIP hosty, kde navíc dostali všichni studenti i učitelé vstupenku na dnešní fotbalové utkání proti Českým Budějovicím.

Zdroj: red.

Odpovědět

*