Svatohorské gymnázium opět pomáhá české nemocnici a škole v Baltistánu

Foto2 autor Víťa DokoupilGymnázium pod Svatou Horou je školou, která se snaží své žáky, ale i okolí aktivizovat k charitativní činnosti, ať již sběrem víček, starých brýlí, oblečení, prázdných tonerů, ale také pořádáním charitativních představení. Kulturní projekty Noc divadel v roce 2013 a 2014 finančně podpořily občanská sdružení Ponton a Czech Hospital.

Ve středu 5. února na tuto tradici navážeme. V 16.00 hodin začne na Gymnáziu pod Svatou Horou charitativní vernisáž fotografií z české nemocnice v Baltistánu, na ni v 17.00 hodin naváže přednáška československé horolezkyně Diny Štěrbové nejen o nemocnici a škole v Pákistánu, ale také o jejich horolezeckých dobrodružstvích. Celou akci zakončí v 18.00 hodin představení „Krásné oči, ohyzdné obrazy“ DS Gymnázia pod Svatou Horou v Malém svatohorském divadélku. Tímto si dovolujeme na tuto dobročinnou akci pozvat širokou veřejnost.

Veškerý výtěžek z vybraného dobrovolného vstupného bude věnován občanskému sdružení Czech Hospital, který jej použije na provoz školy a nemocnice v Pákistánu. Bližší informace o projektu Czech hospital je možné získat na webových stránkách www.czechhospital.cz nebo na facebookových stránkách Czech Hospital, o. s.

Vzhledem k omezené kapacitě prosíme zájemce, aby si rezervovali místa na e-mailu: hanina.han@seznam.cz nebo SMS na 731 554 974.

 

Autor: Tomáš Bílek, Gymnázium pod Svatou Horou

Zdroj: red.

Odpovědět

*