Svatohorští gymnazisté připravili výstavu o historických budovách Příbrami

Vernisáž_gymnáziumMěsíc červen je v Příbrami ve znamení oslav 800 let města. Svou troškou do mlýna se připojuje i svatohorské gymnázium. Studenti Štěpán Jobek, Jan Chvalník a Eliška Hamplová za odborné pomoci PaedDr. Josefa Velfla připravili výstavu fotografií s názvem Významné budovy města Příbrami očima studentů Gymnázia pod Svatou Horou. Ta byla instalována ve vestibulu školy.

Dne 7. června 2016 v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní zahájení uvedené výstavy za přítomnosti Dr. Velfla, zastupitele pana Mgr. Vladimíra Krále, ředitelů několik základních škol, vedení a učitelského sboru školy a samozřejmě studentů. Vernisáž byla pojata netradičním způsobem. Pod širým nebem bylo v historických kostýmech sehráno středověké divadelní představení, které nazkoušel pan učitel Mgr. Tomáš Bílek. Po tomto příjemném zpestření se všichni přesunuli do vestibulu školy, kde promluvil ředitel gymnázia Mgr. Pavel Sedláček.

Výstava, na které se široká veřejnost může seznámit s historií městských budov, je otevřena od 8. do 17. června, a to od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin; v sobotu 11. června potom od 10.00 do 18.00 hodin.

 

Zdroj: red.

Odpovědět

*