SYNOT LIGA: Příbram jede na Slovácko vyhrát a dostat se z předposlední příčky

Sobotní program šestého kola SYNOT ligy přinese mimo jiné také souboj sedmého Slovácka s patnáctou Příbrami. Středočeši umí na soupeře zahrát a zabrat by potřebovali i tentokrát. Po smolné porážce v minulém kole od Klokanů 2:3 chtějí na Slovácku uspět a přivézt do Příbrami všechny tři body.

Oba týmy zaznamenaly v posledním kole porážku a proto by v dnešním zápase chtěly uspět. Slovácko prohrálo po bezkrevném výkonu na hřišti nováčka z Hradce Králové 0:2, Příbram zase neudržela poločasové vedení 1:0 podlehla Bohemce 2:3.

Slovácko ale na svém stadionu zahrát umí, přesvědčilo se o tom již mnoho soupeřů. I proto Moravané okupují v tabulce sedmou pozici se stejným počtem bodů. Na stadionu Miroslava Valenty zaváhali pouze se Slavií Praha.

V posledních kolech bylo však možné vidět jisté polevení. „My jsme posledních čtrnáct dní začali se srandičkami, které jsme si přenesli i na hřiště. A je to také moje chyba, protože tohle musím jako trenér ukočírovat,“ říká kouč Svatopluk Habanec.

fcslovacko

To hostující Příbram měla po extrémně těžkých úvodních čtyřech kolech (Plzeň, Sparta, Liberec, Mladá Boleslav) na svém stadionu pražské Klokany a po výrazném zhoršení ve druhém poločase si připsala třetí porážku v novém ročníku SYNOT ligy.

I trenér Petr Čuhel kriticky zhodnotil poslední utkání: „Chybělo nám nasazení, souhra, nebyli jsme schopni zachytávat náběhy soupeře. Přestali jsme hrát a schovávali jsme se. Bylo tam deset minut, kdy jsme na hřišti v podstatě neexistovali. Jsem naštvaný na hráče, ale i na sebe, že jsem do toho nezasáhl dřív,“ prohlásil po nečekané porážce příbramský kouč.

Na Slovácko i podle slov Petra Čuhela jede Příbram vyhrát, přestože bude nucen zřejmě udělat v základní sestavě nějaké změny, jelikož několik hráčů má zdravotní problémy. Do zápasu by naopak mohl zasáhnout už Lukáš Stratil a možná i Tomáš Krbeček, jejichž zdravotní stav se výrazně zlepšil.

TK fotbalového klubu 1. FK Příbram. Nový trenér Petr Čuhel.

Utkání začíná v Uherském Hradišti v 17 hodin, držme příbramských hráčům palce!

Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Košút, T. Rada, Kuncl – Kerbr, Šumulikoski, Kalouda, Valenta, Diviš – Došek.

1. FK Příbram: Boháč – Sus, Zápotočný, Hájovský, Neves – Tarczal, Hnaníček – Danoski, Pilík, Fillo – Řezníček.

Rozhodčí: Nenadál – Wilczek, Hock.

Ohlasy před utkáním:

Svatopluk Habanec (trenér 1.FC Slovácko): Musíme hrát důrazně a jednoduše. Příbram rozhodně není jednoduchý soupeř. Sice v posledním zápase prohráli s Bohemians 2:3, ale podle všeho měli vést v poločase 3:0 a ve druhém poločase utkání ztratili. My chceme před reprezentační přestávkou zvítězit a předvést mnohem lepší výkon než v posledních dvou zápasech.

Petr Čuhel (trenér 1.FK Příbram): V posledních dvou utkáních jsme propadli, měli jsme podat mnohem lepší výkon. Slovácko je nepříjemný soupeř, který má velmi rychlé hráče a doma je povzbuzován dobrými fanoušky. My se ale chceme rvát o každý bod, být aktivní a pokusit se vyhrát. Musíme chtít to zvládnout a ne to jen odehrát. Problémem je, že nás postihla nějaká střevní viróza, takže se až před zápasem uvidí, kdo bude moci nastoupit.

Zdroj: red, foto: fkpribram.cz, fcslovacko.cz