Těší mě, že jsem byla oslovena jako vizážistka MISS 1.FK Příbram, říká Tereza Hlaváčová

10806434_10203076643538880_7695596930220731519_nVizážistka Tereza Hlaváčová, dvaadvacetiletá studentka UK v Praze ve čtvrtek večer zkrášlí finalistky soutěže MISS 1.FK Příbram. Co nám o sobě a o práci všechno prozradila?

Studuješ na fyzioterapeutku,ale přivyděláváš si jako vizážistka a i děláš účesy. Jak jsi k tomu přišla?

Vždycky mě bavilo líčit sebe nebo své kamarádky. Už jako malá jsem si potají půjčovala rtěnky od mamky a „patlala“ si je kolem celé pusy. Místo učení jsem raději sledovala, co se ve světě nosí a jaké šminky frčí. Nicméně hlavní příčinou byl můj úraz kolene. Od 7 let jsem dělala závodně fitness step aerobik a celý můj svět se točil kolem něj. Bohužel jsem musela přestat cvičit a s tím přišel nový problém – moc volného času. Našla jsem si tedy nového koníčka. Udělala jsem si kurz na nehtovou modeláž a později i na líčení. Začal tím nový život:-)

Je v dnešní době velká poptávka po líčení?

Určitě ano. Pro mnoho žen je pohodlnější se nechat zkrášlit od vizážistky, která ví co je trendy a má s líčením zkušenosti, než sedět dvě hodiny před zrcadlem s nejistým výsledkem.

Spolupracuješ s fotografkou Kristýnou Zuzovou,jak vaše spolupráce vypadá?

S Kristýnkou spolupracuji přibližně rok. Vzhledem k tomu, že přes týden dojíždím do Prahy do školy, jsem trochu časově omezená. Nicméně obě se snažíme vyjít si co nejvíce vstříc a termíny domlouváme s časovou rezervou. Každé focení je trochu jiné, někdy má Kristý určitou představu jak o líčení tak o účesu a někdy mi dá úplně volnou ruku. Často je ale hlavní prioritou přání zákaznice. Tato spolupráce se mi moc líbí, ať už jde o celkovou pohodu při focení nebo možnost poznat nové lidi.

Na jaké příležitosti se ženy nejvíce nechávají líčit?

Myslím, že mezi nejčastější příležitosti patří svatba nebo maturitní ples. Každá nevěsta nebo maturantka chtějí být na svůj velký den co nejkrásnější a zároveň s tím mít co nejméně práce, protože už samotné přípravy jsou dost vyčerpávající.

Další příležitostí je určitě čím dál více populárnější profesionální focení. Hodně žen se nechává fotit ať už pro svou památku nebo jako dar někomu blízkému a samozřejmě chtějí vypadat na fotkách co nejlépe. Občas také ženy využívají služeb vizážistek před důležitými akcemi (např oslava narozenin, firemní večírek..)

Co chceš v životě dělat? Obor který studuješ, nebo vizážistku?

Určitě bych chtěla zůstat v oboru, konkrétně se věnovat sportovní fyzioterapii. Mým snem je mít vlastní ordinaci a spolupracovat s vrcholovými sportovci. Nicméně líčení bych nechtěla úplně zavrhnout, je to můj koníček, při kterém se vždy úžasné odreaguji. Pokud by byl do budoucna zájem, určitě se jakékoliv spolupráce bránit nebudu, naopak za ni budu vděčná.

Pro potencionální zájemkyně, jak se u tebe pohybují ceny večerního nalíčeni a účesu?

Ceny se pohybují tak, aby byly spokojené obě strany a aby si tuto službu mohla dovolit i třeba studentka s nižšími příjmy. Samozřejmě pokud chcete, aby výsledek byl co nejlepší je potřeba používat kvalitní přípravky, které také něco stojí. Vždy se ale dá rozumně dohodnout:-)

Ty ve čtvrtek nalíčíš finalistky Miss 1.FK Příbram. Bude to pro tebe nová zkušenost,nebo už jsi něco podobného dělala?

Zkušenost je to pro mě nová a moc se těším. Myslím, že v Příbrami je spousty šikovných vizážistek a opravdu mě těší, že jsem byla oslovena. Doufám, že holky budou s mou prací spokojené a budu jim držet palce, aby soutěž dopadla co nejlépe:-)

Zdroj: red.

Odpovědět

*