Tomic byl jako zeď, posteskl si tenista Veselý

veselý Tenista Jiří Veselý nepomstil nečekanou porážku Lukáše Rosola v úvodní dvouhře utkání 1. kola Davisova poháru s Austrálií. Jednadvacetiletá česká dvojka podlehla Bernardu Tomicovi hladce ve třech setech a domácí celek má v Ostravě blízko pádu do baráže. Odvrátit už ji může jen triumfem v sobotním deblu a dvěma výhrami v závěrečných dvouhrách.

Veselý, který v Davisově poháru poprvé nastoupil jindy než v neděli za rozhodnutého stavu, nezastíral, že minimálně polovinu zápasu tahal za kratší konec. „Dobře jsem sice začal, ale on byl ten první set lepší. Tam toho moc nevymyslím. Ty šachy, které jsem předpokládal, že se budou hrát, se hrály podle něj. Dlouhé výměny, ale on byl ten, kdo je hrál líp,“ řekl Veselý na tiskové konferenci.

Když pochopil, že s taktikou od základní čáry neprorazí, začal riskovat. Víc se tlačil na síť a díky tomu se dostal z počáteční defenzivy. „Odzadu jsem byl horší, něco jsem musel změnit. Obvykle jsem já ten, kdo tuhle hru hraje rád, ale on má tak variabilní hru, že i když jsem hrál agresivněji, byl jak zeď. Myslím, že to byla správná taktika, akorát možná chybělo více štěstíčka dostat to aspoň do čtvrtého setu, protože v třetím už byl unavenější,“ řekl Veselý.

Příbramský rodák nenápadně litoval, že se k ofenzivnějšímu pojetí neodhodlal dříve. „Pořád jsme se snažil najít cestu, abych ho přehrál ze základní čáry. Síť není moje silná stránka, pak ale nic nezbývalo, než tam chodit. Ve druhém setu se to hodně vyrovnalo od toho stavu 3:5, měl jsem skoro v každém gamu brejkboly a nějaké šance, bohužel jsem nebyl schopen vyhrát ani jeden set,“ řekl Veselý, který v Davisově poháru odehrál svůj první zápas na tři vítězné sety.

Rosol ani Veselý nezlomili výsledkovou mizérii, která je provází od poloviny ledna. Vítěz turnaje v Aucklandu z úvodu roku od Australian Open prohrál všechny čtyři zápasy. „Kdybych se díval zpět, musel bych se zbláznit. Taková je realita, že se teď nedařilo. Nehraju špatný tenis, ale trochu chybí herní pohoda. Nesmím si to nechat porážkami znechutit a vyjít z toho tunelu silnější,“ řekl Veselý.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*