Tulipánový měsíc přináší s jarem naději všem onkologicky nemocným pacientům, jejich rodinám, ale i pečujícím lékařům.

unnamedJiž čtvrtým rokem se Oblastní nemocnice Příbram připojuje ke kampani společnosti Amelie k projektu podpory onkologicky nemocných. Jedná se o symbolické vyjádření podpory této skupině pacientů pomocí tulipánové výzdoby onkologických oddělení a ambulancí v měsíci březnu. Ke zkrášlení nemocnice přispějí svými obrázky a dalšími výtvory také děti a žáci příbramských mateřských, základních a základních uměleckých škol.

 

„V minulém roce se do tohoto projektu zapojily i některé příbramské a mimo- příbramské školy a podařilo se nám vyzdobit nejen onkologickou ambulanci, ale také lůžková oddělení Následné péče a okolní chodby. Tato výzdoba byla opravdu kladně přijata a naše nemocnice na pár jarních měsíců doslova rozkvetla,“ říká Mgr. Monika Ciklerová, zdravotně sociální pracovnice a koordinátorka Dobrovolnického centra.

 

„Věříme, že prostřednictvím těchto obrázků a drobných děl s motivem tulipánů projevíme podporu nemocným lidem, jejich rodinám, ale i nemocničnímu personálu,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

 

Cílem Tulipánového měsíce je přinést s jarem i naději všem, kteří se osobně, či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. Amelie proto zviditelňuje problematiku psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým a zároveň nabízí konkrétní možnosti podpory a pomoci.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

  1. Sociální práce je velmi náročná profese, často se nedaří dosáhnout představované změny u našich uživatelů… výsledky nepřicházejí okamžitě… článek mě potěšil. Děkuji.

    M., sociální pracovník

Odpovědět

*