Ukliďme Česko v Příbrami: Komunální odpad, pneumatiky i nebezpečný odpad

V sobotu 18. dubna se uskutečnila celorepubliková akce „Ukliďme Česko“. Do úklidové akce, jejímž cílem je nejen uklidit naše okolí, ale i medializovat problematiku černých skládek a přispět tak k prevenci jejich vzniku, se zapojila i Příbram.

Úklid Příbrami

Úklid Příbrami

„Přišlo na 60 dobrovolníků, kteří sebrali 15 m3 komunálního odpadu, cca 70 pneumatik, vytřídilo se na 30 pytlů plastů a našlo se i několik kanystrů nebezpečného odpadu,“ přibližuje výsledky sobotního dobrovolnického úklidu vedoucí odboru životního prostředí Petr Walenka.

Úklid proběhl na několika místech města a jeho okolí.  Dobrovolníci uklidili skládku na Brodě, nepořádek a odpad v lesích na Drkolnově, na odvalu dolu Marie a Prokop. Byl uklizen také les Koráb, Jarolímkovy sady, část Orlova, výpadovka na Háje a několik ulic města.

 „Děkujeme všem dobrovolníkům, členům březohorských spolků a skautům Brdské smečky. Tento typ akce, který vychází z estonského mezinárodně osvědčeného modelu Let’s Do It!, se v Příbrami v tomto rozsahu konal poprvé. Akce se vydařila, i počasí nám přálo. Rozhodně příští rok na jaře budeme pokračovat. Chceme oslovit více lidí i další části města. Díky všem,“ hodnotí Petr Walenka.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*