Už jste vyzkoušeli novou veganskou ,,restauraci“ v Dlouhé ulici? My ano…

10966585_10202773097122670_1534809626_nTak jako jsme hodnotili nově otevřenou restauraci na náměstí 17. listopadu, neušla nám ani nová restaurace v Dlouhé ulici. Nachází se v samostatné budově pod výrobnou klíčů a rybářstvím. Nahradila dosavadní restauraci, která se zaměřovala především na americké hamburgery. Zaměření nynější restaurace je zcela opačné. Na své si zde přijdou milovníci veganské stravy.

Než jsme tam šli, čekali jsme příjemnou restauraci, kde si z jídelníčku vyberete jakékoli jídlo, jen bude bez masa. Opak byl ale pravdou.

Spíše než o restauraci, jde o jakýsi bufet. K sezení je tam tak 20-25 míst. Interiér je barevný, aneb v každém koutě něco. V páteční podvečer byl obsazený pouze jeden stůl, takže o místo se bát nemusíte.

Číšník byl milý, oblečený ve stylu hippies. Profesionál to rozhodně nebyl, ale to vůbec nevadí.

Nyní konečně k jídlu

Jídelní lístek jsme ani nemuseli otevírat, protože ještě před tím nám číšník stihl oznámit, že mají vždy pouze jedno jídlo, a to z denního menu. Což není žádná pohroma. Asi jsme se jen těšili, že je otevřena konečně veganské restaurace, kde si budeme moci vybrat ze široké škály jídel.

Jediný výběr, který jsme měli, byl, zda to chceme i s polévkou nebo bez. Toto menu stojí 92 Kč, bez polévky o 10 korun méně. Výhodou ovšem je, že pokud si dáte kompletní menu, rázem můžete využít možnosti ,,all you can eat“ (sněz co můžeš) a kdykoli si lze přidat (v ceně).

Pokrm jsme měli do 10ti minut na stole. Byl vlažný až studený. Nicméně chuť rýže a jakési omáčky s bramborami byla dostačující. Fazolový salát také nebyl špatný, a dezert nemůžu hodnotit, protože sladká zdravá jídla nejsou mým šálkem kávy.

Domácí pomerančová limonáda chutnala jako Fanta a z vody jsem cítila spíše chuť plechového kelímku, ze kterého jsem to pila.

Platit prosím

Když jsme zažádali o placení, byli jsme vyzváni dojít k baru, k pokladně. Pokud jsem to dobře pochopila, tak během obědů se i sami obsluhujete. Stejně jako v ostatních veganských restauracích v Příbrami.

Možná jsme přišli ve špatnou dobu, nebo narazili na špatné jídlo, a nebo jsme jen moc vybíraví. Zajděte tam a podělte se s námi o Váš názor. Hezký gastronomický zážitek přeje redakce Příbram žije.

O autorovi

Odpovědět

*