V Dobříši přibyla místa se zákazem pití alkoholu na veřejnosti

noalkoholV Dobříši na Příbramsku přibyla místa, kde platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Od června se alkoholová vyhláška vztahuje i na okolí skautské klubovny u rybníku Papež nebo na lokalitu Na Lukách, kde je soukromá mateřská školka. Na tiskové konferenci to řekl starosta Stanislav Vacek (STAN).

Vyhláška podle něj umožňuje strážníkům účinně postupovat proti lidem, kteří popíjejí na veřejnosti a budí veřejné pohoršení. „Přesouvají se pak jinam, ale nebudou tam, kde jsou děti,“ uvedl starosta.

Dosud alkoholová vyhláška platila v centru města, u všech školských zařízení a veřejných budov. Nově lidé nemohou popíjet alkoholické nápoje na hřbitovech a v jejich okolí, u bývalého kina nebo v okolí skautské klubovny u rybníku Papež. „Vzhledem k tomu, že tam dochází více než stovka dětí, tak jsme tuto lokalitu zařadili do vyhlášky,“ řekl Vacek.

Podobnou vyhlášku mají ve středních Čechách například v Mladé Boleslavi, Benešově, Kladně či Berouně, nedávno ji schválili i zastupitelé v Příbrami. Důvodem zákazu bylo podle zástupců radnic mnoho opilců v ulicích. Často prý šlo o nepřizpůsobivé lidi, kteří ani neměli v daném městě trvalé bydliště. Někteří lidé si nicméně našli způsoby, jakými nařízení obejít, a lahve s alkoholem skrývají v sáčcích či taškách.

zdroj: ČTK, foto: www.janochinfo.cz

Odpovědět

*