V Mladé Boleslavi se příbramským plavcům dařilo

Již třicátý šestý ročník plavecké soutěže Mladoboleslavská vlnka se v sobotu 17. ledna konal ve středočeské Mladé Boleslavi, kde jej organizuje plavecký oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. I přesto, že pro příbramské závodníky nebyla účast povinná, našlo se několik zájemců, kteří vyrazili naše město reprezentovat.

Plavečák

Jednalo se o Davida Bálka, Nikolu Novotnou a Kateřinu Laňkovou z Plaveckého klubu Příbram. Závody byly soutěží jednotlivců, v jednotlivých rozplavbách se plavalo přímo na čas bez finále. Plavalo se v krytém bazénu o délce 25 metrů s pěti soutěžními drahami. Je však velká naděje, že příští rok se již bude startovat v novém bazénu, který by se měl v Boleslavi otevřít v průběhu tohoto roku.

Medaile byly, znak se nevydařil

Ačkoliv se jednalo o více méně pohodové závodění, je dobře, že se našim zástupcům dařilo. Padlo i několik osobních rekordů. Plavalo se na tratích dvojí délky – 50 a 100 metrů v různých plaveckých stylech. Závodilo se ve třech věkových kategoriích, podle roku narození (2003 – 2004, 2005 a 2006 a mladší). David Bálek a Nikola Novotná měli ovšem trochu těžší úlohu, jelikož závodili s o rok staršími soupeři a soupeřkami.

Katka Laňková si odvezla pět zlatých medailí, David Bálek dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Byly i chvilky neúspěchu, a to když se plaval znak. Tato disciplína se příbramským moc nevydařila a ačkoliv si Nikola Novotná vylepšila svůj čas o několik vteřin, na umístění mezi třemi vítězi to nestačilo.

Příbramský klub vychoval skvělé sportovce

Plavecký klub Příbram byl založen v roce 1990 jako samostatné občanské sdružení. V současné době má plavecký klub více než dvě stovky registrovaných členů. Plavci se pravidelně zúčastňují krajských i republikových soutěží a každoročně v únoru dokonce klub pořádá Velkou cenu města Příbrami v rámci celé ČR. Plavecký klub Příbram vychoval řadu sportovců, kteří získali mnoho titulů mistra ČR v žákovských a dorosteneckých kategoriích a po přechodu do vrcholových středisek plavání v této bilanci pokračovali. Tři z nich Jana Pechanová (dálkové plavání), Rostislav Vítek (dálkové plavání) a Libor Capalini (pětiboj) byli účastníky OH a Libor Capalini dokonce získal bronzovou medaili.

Od sedmého do čtrnáctého února čeká plavecký klub zimní kondiční výcvikový tábor na Zadově a 21. února proběhne v Kladně první kolo Mistrovství ČR družstev pro ročníky 2003 a starší.

Zdroj: red, foto: red

 

Odpovědět

*