V muzeu Dobříš bude probíhat výstava Lega

V Muzeu Dobříš se chystá výstava pestrobarevných kostiček ze stavebnice Lego®, která odstartuje ve středu 21. června 2017 a potrvá do 09. září 2017 v prostorách Muzea Dobříš (Mírové náměstí 103) pod názvem „Svět kostiček®“.

Náplní výstavy bude tematická expozice středověkých hradů, vesmírných brouků a UFO, část sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo, nebo vybrané edice z Lego City. Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke zhlédnutí část série Lego Friends.

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek ke stavění ve dvou sekcích kostky Duplo i Classic – Basic.

Výstava nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce, část z vlastní tvorby („MOC“) člena československého fóra „kostky.org“, který se představuje pod přezdívkou „Peesko“.

Připraveno je i několik překvapení, na která se můžete těšit.

Zdroj: red.

 

 

 

 

Odpovědět

*