V neděli startuje Příbramské kulturní léto 2016!

RobinsonI v letošním roce oslav výročí našeho města přichází Kulturní, letopisecká a památková komise a Odbor školství, kultury a sportu s nabídkou nedělních koncertů v rámci Příbramského kulturního léta. Oproti loňsku došlo k několika změnám. Především se zvýší počet koncertů ze 4 na letošních 6. Dále na základě ohlasů ze strany návštěvníků dojde k posunutí začátku některých akcí na pozdější odpoledne. A neposlední řadě další novinkou je využití náměstí 17. listopadu jako hlavního místa pro pořádání koncertů – uskuteční se jich zde celá polovina.

Žánrově se držíme loňského formátu, to znamená, že se můžeme opět těšit na folkové odpoledne, na setkání s dechovkou na dunivý rock a v neposlední řadě také na svižný jazz. „Novinkou bude zahajovací koncert, který se uskuteční již v neděli 5. června právě na náměstí 17. listopadu a který je plně v režii příbramských hudebníků a jejich hostů,“ přibližuje zastupitel města Příbrami a zároveň předseda Kulturní, letopisecké a památkové komise Jan Cikler s tím, že od 16 hodin začíná vystoupení M Bandu, skupiny Petr, Otto a Já a Ivan Korený a zejména vystoupení Dani Robinson Band.

Dani Robinson je vynikající černošský americký zpěvák a kytarista, žijící převážně v USA, Los Angeles a New York City. Hrál s legendárním „Bob Marley & Waillers“, s „East 17“, vokalistkou od Madonny „Dolores”, Dweezilem Zappou (syn jedné z největších legend rocku – Franka Zappy), pravidelně koncertuje po USA s basistou Billy Coxem (jediný žijící člen kapely Jimi Hendrixe), Zakk Wylde (člen kapely Ozzy Osbourneho) a mnoho dalších legend. V Čechách se poprvé objevil před pěti lety po turné kapely Bob Marley & Waillers a vytvořil projekt Jimi Hendrix Stone Free Experience.

Další novinkou v rámci Příbramského kulturního léta bude závěrečný koncert, který se uskuteční 18. září na náměstí T. G. M. a jehož přesnou režii si zatím ponecháme jako určité překvapení. O jednotlivých koncertech budeme veřejnost průběžně informovat.

„Přejeme všem obyvatelům Příbrami, aby si letošní akce v rámci oslav osmistého výročí užili, a věříme, že připravované příbramské kulturní léto k Vaší dobré náladě rovněž přispěje,“ doplňuje Jan Cikler.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*