V Pivovaru Podlesí se měsíčně uvaří 4000 litrů piv. A je to málo!

pivovarpodlesiLidé se sem sjíždějí především na dobré pivo, chutné jídlo a za příjemným prostředím. Ano, řeč je o Pivovaru Podlesí. Vynikající pivo se zde vaří od prosince 2013, a kapacita pro vaření stále nestačí. Lidé vypijí tolik piva, že musí majitelé dodávat ještě externí. Možná že jim můžete pomoci to změnit.

Jak Vás napadlo zařídit si pivovar?

Říkali jsme si, že v Příbrami není kam si zajít na dobré pivo. A tak jsme si udělali vlastní.

Jak moc velké prostory jsou potřeba k zařízení pivovaru?

Technologické prostory jsou hlavně ve sklepní části. Nahoře v restaruaci je umístěna varna, kde se smíchá slad s vodou a chmelem. Výsledkem je tkz. „mladina“, která se “cestou“ do sklepa ochladí a následně zde pivo kvasí a dozrává. Lidé se na vaření piva v horní části restaurace mohou dívat přímo od svých stolů.

Jak dlouho trvá, než se uvařené pivo dostane na stůl milovníkům tohoto chmelového nápoje?

U ležáků minimálně měsíc. U svrchně kvašených piv to může být rychlejší, v závislosti na druhu piva.

Máte své pivo nějak pojmenované?

My vaříme čtyři druhy piv. Jedním z nich je Podleský ležák 12°, dále Brdonoš 10°, Podleský APAč 14°, a tmavé pivo Podleský Mikeš 13°.

Kolik litrů měsíčně uvaříte a prodáte?

Uvaříme kolem 4000 l a vše prodáme, ještě máme nedostatek. Abychom mohli navařit více piva, udělali jsme projekt ,,Tanky do Podlesí,“ který běží na www.odstarovano.cz. Potřebujeme vybrat 200 000 Kč, abychom mohli navařit více piva.

Co s penězi přesně uděláte?

Nakoupíme dva nové ležácké tanky, abychom mohli navýšit výrobu tak, abychom mohli stabilně vyrábět naše nejslavnější piva – Podleský ležák a desítku Brdonoše. A plnit jimi žíznivá hrdla našich zákazníků.

Pomozte Pivovaru Podlesí uskutečnit jejich cíl. Navštivte internetové stránky www.odstartovano.cz, a přispějte libovolnou částkou skvělému projektu. Za přispění určité částky Vás čeká i odměna. A že nevíte, jak to vůbec v pivovaru vypadá? V sobotu budete mít jedinečnou šanci to zjistit! Pivovar Podlesí oslaví 2.narozeniny, ale program je připravený pro Vás! Začátek oslav je v 11 hodin, a soutěže jsou připraveny jak pro děti, tak pro dospělé. Více o akci se dozvíte na www.pivovarpodlesi.cz.

zdroj: red.

Odpovědět

*