V Příbrami vzniká ženský tým amerického fotbalu

BobcatsKdyž se řekne americký fotbal, většina lidí si představí „řízky” kolem dvou metrů s tělesnou stavbou jako buldozér, ale málokoho napadne, že by takový sport mohlo provozovat i opačné pohlaví. V České republice zažívá ženská verze amerického fotbalu veliký boom a během posledních dvou let vzniklo hned několik klubů ve všech částech naší země. Příbram nezůstává pozadu a místní klub Příbram Bobcats dává šanci milovnicím adrenalinových a akčních sportů i na území Příbrami a okolí.

Momentálně se pokládají základní stavební kameny pro ženský tým flag footballu – to je bezkontaktní verze amerického fotbalu, kde se místo skládání soupeře na zem strhávají fáborky ze soupeřovo pásku. Flag football se vnímá jako doplňkový sport k americkému fotbalu, ale existence samostatných flag footballových soutěží dává jasně najevo, že v Evropě jsou si oba sporty rovny. V Příbrami již několik týdnů trénuje hrstka prvních nadšených hráček, které stály za vznikem ženského družstva a byly hlavním důvodem, proč se tým v Příbrami zakládá. Hlavním gró týmu je momentálně bavit se hrou a učením něčeho kompletně nového.

Děvčata to však rozhodně neberou na lehkou váhu! Trénují dvakrát týdně pod dohledem amerických posil týmu Příbram Bobcats, zkušených trenérů i hráčů z mužského družstva a zlepšují se každým dnem. Do týmu se již příští týden chystá otevřený nábor a zúčastnit se jej mohou všechny ženy nad 18 let. Nábor se uskuteční na umělém hřišti 1. FK Příbram 26. dubna od 18:30. Na hřiště mohou případné zájemkyně dorazit již převlečené na sport. S sebou určitě vodu a dobrou náladu.

Bobctas_ženy

 

Members of the Lady Knights flag football team wrap up a practice, Ramstein Air Base, Germany, Sep. 10, 2008. (U.S. Air Force photo by Senior Airman Kelly LeGuillon)(Released)

Zdroj: red., autor: Jakub Mráz

Odpovědět

*