V únoru na Vás čekají v Hornickém muzeu výstavy i masopust

Vážení přátelé Hornického muzea Příbram, dovolujeme si Vás v předstihu upozornit na únorovou nabídku a informovat o novinkách na internetových stránkách muzea. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ševčínský důl

Masopust v Hornickém muzeu

21. 2. 2015
Březové Hory – Ševčinský důl
Masopustní průvod a lidová veselice, rej masek a žertovné masopustní scénky na havířské téma, v prostředí hornických Březových Hor, zvýhodněné vstupné. Začátek v 10 hodin.

Masopust ve Vysokém Chlumci 
21. 2. 2015
Skanzen Vysoký Chlumec
Tradiční masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudbou uprostřed povltavské vesnice, zvýhodněné vstupné. Začátek ve 14 hodin.

Výstavy
Příbramské baryty 
30. 1. 2015 – 31. 12. 2015
Březové Hory – Ševčinský důl
Výstava jednoho ze sběratelsky nejatraktivnějších minerálů příbramských rudních dolů. K vidění jsou vzorky barytu (estetických krystalových tvarů různých barev), jak ze sbírky Hornického muzea Příbram, tak i ze soukromých sbírek.

Ke všem čertům!
Do 31. 10. 2015
Březové Hory – hornický domek
Historické loutky, divadelní kulisy a rekvizity s pekelnou tematikou ze sbírky Hornického muzea Příbram a soukromých sbírek.

Nově na webu
Kalendář plánovaných akcí a výstav v roce 2015 
Na internetových stránkách Hornického muzea Příbram je zveřejněn téměř kompletní přehled akcí a výstav, které budou pořádány v roce 2015. Podrobnosti k jednotlivým akcím budou průběžně doplněny: www.muzeum-pribram.cz/akce“.

Návštěvní doba
HORNICKÝ SKANZEN BŘEZOVÉ HORY – Ševčinský, Vojtěšský, Anenský, Drkolnovský důl a hornický domek – je otevřen od úterý do pátku od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin). Návštěva v jiném termínu je možná po předchozí dohodě.

PAMÁTNÍK VOJNA LEŠETICE – Muzeum obětí komunismu – je otevřen od úterý do pátku od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka v 15 hodin). Návštěva v jiném termínu je možná po předchozí dohodě.

SKANZEN VYSOKÝ CHLUMEC, MUZEUM ŠPÝCHAR PROSTŘEDNÍ LHOTA a MUZEUM ZLATA NOVÝ KNÍN jsou po zimní období uzavřeny.

Zdroj: Hornické muzeum Příbram , foto: red

Odpovědět

*